پرداخت تسهیلات کم‌بهره بنیاد برکت به طرح‌های صنایع دستی روستایی در کردستان

پرداخت تسهیلات کم‌بهره بنیاد برکت به طرح‌های صنایع دستی روستایی در کردستان

به گزارش سراج24، فرهاد حامدی اظهار داشت: براساس تفام‌نامه منعقد شده وزارت میراث فرهنگی با بنیاد برکت به طرح‌های حوزه صنایع دستی در روستاهای هدف صنایع دستی که دارای توجیه اقتصادی و بومی استان باشند تسهیلات کم‌بهره پرداخت می‌شود.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان ضمن دعوت از صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی که در روستاهای استان در زمینه طرح‌های بومی فعالیت دارند برای ارائه طرح‌ها به منظور بهره‌مندی از تسهیلات، عنوان کرد: مبلغ ۸۶۲ میلیون تومان به استان کردستان اختصاص داده شده که ویژه ایجاد اشتغال و توسعه صنایع دستی در روستاها است.

حامدی علاوه بر احیاء و توسعه صنایع دستی بومی استان، معرفی آنها را از دیگر اهداف این طرح برشمرد و افزود: کلاش‌بافی، کٌردی‌دوزی، منبت و معرق‌کاری، ارغوان‌بافی، پستک و شال‌بافی، گلیم‌بافی و.... از طرح‌های دارای اولویت در پرداخت تسهیلات کم‌بهره است.

وی با قدردانی از همکاری و ارتباط تنگاتنگ بنیاد برکت با حوزه صنایع دستی استان کردستان، اظهار داشت: امید است با همکاری این بنیاد بتوانیم علاوه بر این طرح‌ها در زمینه ایجاد بازارچه، زنجیره‌های تولید طرح‌های بومی در روستاهای هدف صنایع دستی اقدام نماییم.

اخبار مرتبط

پرداخت تسهیلات برای نوسازی مناطق آسیب پذیر در تهران

پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیل شود

دستور ویژه رییس جمهور برای تحول صنعتی کردستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha