بیانمان از بیان برکات امیرالمومنین(ع) ناتوان است

بیانمان از بیان برکات امیرالمومنین(ع) ناتوان است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام  والمسلمین عبدالکریم عابدینی، گفت: در شب احیا، شب نوزدهم ماه رمضان، شب ضربت خوردن امیرالمومنین علیه السلام و ماه رمضانی که روزهایش پشت سر هم می گذرد، قرار داریم و در این شب از خدای متعال در جوار امامزاده لازم احترام و شهدای انقلاب و دفاع مقدس و مدافع حرم میخواهیم هر روز بر عزت و عظمت اسلام و پیروان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بیفزاید و گذشتگان ما را قرین رحمت کند و همه بیماران را شفای عاجل عنایت فرماید.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: همه مردم از هر قشری شب های احیا را بی تفاوت نمی گذرانند و به ندرت کسانی هستند که قدر این شبها را ندانند و این موضوع علتش دلدادگی به امیرالمومنین علیه السلام و احترام به قرآن کریم است.

رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین عنوان کرد: خداوند در سوره قدر فرموده ما قرآن را در شب قدر نازل کردیم و همه انسان های مومن به رسالت و ولایت اهل بیت علیهم السلام این معنا را فرصتی می دانند و آگاهی دارند که از دست دادن شب های احیا، موجب خسارت است.

وی ادامه داد: خداوند فرموده قرآن همه چیز برای شماست و این قرآن در شب با برکت نازل شده است که آن شب پر از برکت است و قرآن و روایات به ما می آموزند که زندگی آدم ها می تواند با برکت و بی برکت باشد، فرزند ما می تواند با برکت و بی برکت باشد، مال، دارایی و علم و سواد ما نیز ممکن است با برکت و یا بی برکت باشد.

وی اظهار کرد: گر میخواهیم زندگی کسانی که با برکت بودند را نگاه کنیم، در راس آنها زندگی انبیاء(ع) قرار دارد، خداوند زندگی حضرت ابراهیم علیه السلام را به ما نشان می دهد که جوانمردی و توحید و کمک به مردم در مسیر شناخت خداوند یکتا را به ما نشان داده که تفسیر برکت است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: زندگی حضرت موسی علیه السلام که مادرش او را به رود نیل سپرد و وارد زندگی فرعون شد و این فرمان الهی بود تا در این شرایط پرچم‌دار مبارزه با ظلم و فرعونیان و پایه‌گذار مکتب توحیدی شود و این اثرگذاری و برکت بسیار شگفت انگیز است که به برکت مسیر الهی تحقق یافته و امروز نیز برای ما تحول آفرین است.

رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین عنوان کرد: وقتی به رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم می رسیم می بینیم همه برکاتی که در پیامبران پیشین سراغ داشتیم، قطره ای از برکات رسول خدا(ص) است. خداوند در بستر شخصیت آسمانی و ملکوتی پیامبر، قرآن کریم را نازل کرد و این قرآن محصول برکات وجودی حضرت و هدیه خدا به مردم عالم است.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: نهج البلاغه‌ امیرالمومنین علیه السلام و سیره و فرزندانش هر قسمتش دریایی از برکت است. امام علی(ع) با همه برکاتشان شاگرد مکتب رسول خدا (ص) است و تحولاتی در حضرت در مکه و مدینه ایجاد کرد و دلهای اهل عالم را متوجه قرآن و امامت و ولایت کرد که پایه گذار برکات فراوانی بود.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی عنوان کرد: زبانمان از بیان برکات امیرالمومنین(ع) ناتوان است. هر جمله ای از نهج البلاغه برکت است و همه سیره حضرت برکات الهی است که برای ما مردم جلوه‌گر شده است و فرزندان حضرت نیز کانون برکت برای عالمیان هستند.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه قزوین بیان کرد: خداوند از کسانی که ایمان آورده اند دعوت کرد تا تقوای الهی را جدی بگیرند و با صادقان همراه شود که انبیا و ائمه اطهار هستند. خد-داوند در سوره دخان فرمود قرآن را در شبی پر از برکت نازل کردم؛ سپس فرمود قرآن را در لیله القدر نازل کردیم و چه کسی می تواند عظمت لیلة القدر را درک کند و زبان ها و افکار و اندیشه ها از بیان و درک آن ناتوان هستند.

استاد حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: خدا فرموده لیلة القدر از هزار ماه بالاتر است، نفرمود به اندازه هزار ماه است بلکه برکات آن را بیشتر از هزار ماه معرفی کرده است. لازم است در این شب کارهای خوب خودمان را بنویسیم و مورد بررسی قرار دهیم که اعمال صالح ماست و برکت محسوب می شود.

وی به الگوگیری از شخصیت سردار شهید سلیمانی در جامعه پرداخت و بیان کرد: تلاش کنیم در زندگی از شخصیت‌های والایی چون سردار سلیمانی پیروی کنیم. سردار سلیمانی کربلای ۵ را به پیروزی رساند، فاو و فتح‌المبین را به نتیجه رساند، عزت و قدرت سپاه بخش عمده‌اش مدیون این مرد بزرگ و شاگردان مکتب ایشان است، سوریه را از زیر چکمه‌های مستکبران نجات داد، عراق را از خطر داعش و بعثی‌ها نجات داد، حزب‌الله لبنان را به قدرت منطقه تبدیل کرد، غزه را نجات داد، مردم یمن را هدایت کرد و امروز آمریکایی‌ها و سعودی ها تلاش می کنند، از باتلاق یمن خود را نجات دهند و این معنای برکت است.

این مفسر قرآن مجید تصریح کرد: در روایات داریم شب های ماه رمضان و شب های احیا یکی از بهترین مکان ها کنار مزار امام حسین علیه السلام و نجف اشرف در کنار بارگاه قدسی و ملکوتی امیرالمومنین علیه السلام است.

وی ادامه داد: در شب نوزدهم عمر و رزق و روزی ما اندازه گیری می‌شود و بهترین اتفاق‌ها با دعای ما رقم می‌خورد و ما در موفقیت‌ها و جلوگیری از بدی‌ها تاثیرگذار خواهیم بود.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: در شب بیست و یکم اندازه گیری‌ها نهایی می‌شود و در شب بیست و سوم همه چیز نهایی می شود و در روایات از شب بیست و سوم به عنوان شب قدر تاکید بسیاری شده است.

اخبار مرتبط

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

دفاع مقدس یک مکتب انسان‌ساز در دست معلمان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha