خبرنگاران در اولویت سوم مشاغل پرخطر برای تزریق واکسن کرونا قرار دارند

خبرنگاران در اولویت سوم مشاغل پرخطر برای تزریق واکسن کرونا قرار دارند

به گزارش سراج24؛ محمد حسین اسماعیلی روز چهارشنبه با اعلام این خبر، افزود: بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، خبرنگاران پس از گروه یک که شامل کادر بهداشت و درمان، جانبازان و بیماران خاص و گروه دو که شامل سالخوردگان بالای ۶۵ سال هستند، در گروه سوم مشاغل پر خطر برای واکسن‌کرونا قرار دارند.

دبیر شورای اطلاع رسانی استان گفت: با توجه به آغاز مرحله دوم واکسیناسیون در کشور و احتمال درخواست لیست خبرنگاران برای قرار گیری در اولویت برنامه ایمن سازی در استان قزوین، تنها بانک اطلاعاتی موجود جهت ارائه به ستاد واکسیناسیون استان، پایگاه خانه مطبوعات است و تنها اعضای اصلی خانه مطبوعات جهت دریافت واکسن معرفی خواهند شد.

اسماعیلی تاکید کرد: خبرنگارانی که هنوز عضو خانه مطبوعات نشده و درخواست عضویت نداده اند هرچه سریعتر جهت عضویت اقدام کنند.

وی گفت: رعایت شروط آیین نامه عضویت در خانه مطبوعات الزامی است و همچنین اعضایی که در خانه عضویت افتخاری دارند جهت تبدیل عضویت خود به اصلی می توانند مدارک خویش را کامل کرده و پس از لغو عضویت مجددا جهت تبدیل به عضویت اصلی با مدارک کامل اقدام کنند.

اسماعیلی در خصوص فعالیت سینما و تئاتر، گفت: با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و با پیگیری های مستمر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی، سینما و تئاتر از گروه مشاغل سه به گروه ۲ منتقل شدند تا با این تغییر،   فعالیت این دو حوزه فرهنگی در شهرهای دارای شرایط سفید،  آبی،  زرد و نارنجی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بلامانع شود.

وی افزود: با هماهنگی ستاد کرونا، سالن‌های تئاتر و سینما می توانند فعالیت خود را در شهرهای غیر از وضعیت قرمز از سر بگیرند و البته این‌فعالیت ها همچنان در شهرهای قرمز ممنوع است.

اسماعیلی بیان کرد: کلیه سالن‌های تئاتر نیز  می توانند در شهرهای آبی، زرد و نارنجی فعالیت خود را از سربگیرند.

اخبار مرتبط

مبتلایان به دیابت در فاز دوم واکسیناسیون کرونا قرار دارند

صدور مجوز واکسیناسیون عمومی با واکسن «کوو ایران برکت» پس از تأیید وزارت بهداشت

از نخستین محصول تولید انبوه واکسن "کوو ایران برکت" رونمایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha