امیدآفرینی از رویکردهای تبلیغات اسلامی بوشهر در ماه رمضان است

امیدآفرینی از رویکردهای تبلیغات اسلامی بوشهر در ماه رمضان است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری ظهر سه‌شنبه در جمع فعالان تبلیغی اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود جامعه، و همچنین نیاز جدی عموم مردم به معنویت و تأثیر مثبت معنویت دینی بر سلامت روانی افراد، سیاست‌ها و برنامه‌های کلی ماه مبارک رمضان به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به شکلی متفاوت انجام می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر بیان کرد: محور برنامه‌های قرآنی با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در عید مبعث و توصیه‌های هشتگانه ایشان، گفتمان سازی تواصی، باور به توان مردم و امید آفرینی در جامعه است.

وی ادامه داد: این گفتمان‌سازی به علت شرایط فعلی جامعه با حضور فعالان جامعه قرآنی به‌ویژه تشکل‌های قرآنی در عرصه فضای مجازی جریان پیدا می‌کند و استفاده از ظرفیت تشکل‌های قرآنی و سایر تشکل‌های دینی و امامان محله جهت این گفتمان‌سازی از اهداف این برنامه‌های قرآنی است.

وی گفت: جلسات خانگی قرآن کریم به‌عنوان محور فعالیت قرآنی است که پدر و مادر خانواده در کنار اعضا خانواده هر شب یک جز قرآن کریم را تلاوت می‌کنند.

حجت‌الاسلام طاهری با اشاره به فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی افزود: تعداد قابل توجهی از مراکز قرآنی با حضور در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به برگزاری برنامه‌های قرآنی از قبیل ختم قرآن کریم، مسابقات و آموزش‌های قرآنی می‌کنند.

وی تصریح کرد: با هماهنگی که با صدا و سیمای مرکز استان انجام گرفته، در خصوص آموزش قرآن کریم، شرح کوتاه از دعاهای روزانه ماه رمضان، شرح دعای ابوحمزه ثمالی برنامه‌هایی تولید و پخش می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: مؤسسات و خانه‌های قرآنی استان بوشهر با هماهنگی با ائمه جمعه استان در طرح مواسات و رزمایش کمک‌های مؤمنانه حضوری فعال دارند.

اخبار مرتبط

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

خانواده شهدا در پیامرسانی سیره و اهداف شهدا وظیفه سنگینی دارند

دولت انقلابی دست جریان نفوذ را قطع می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha