راهکار آمریکا برای مقابله با مداخله خارجی در انتخابات

راهکار آمریکا برای مقابله با مداخله خارجی در انتخابات

به گزارش سراج24 به نقل از آسوشیتدپرس، دولت «جو بایدن» اعلام کرد که بر اساس ارزیابی جامعه اطلاعاتی آمریکا از تلاش‌های روسیه و دیگر دشمنان کشور برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، نهاد جدیدی به نام «مرکز نفوذ بدخواهانه خارجی» راه‌اندازی خواهد شد.

این نهاد در دفتر اداره‌کننده اطلاعات ملی ایالات متحده که وظیفه هماهنگی برای هم‌رسانی اطلاعات میان سرویس‌های جاسوسی آمریکا را بر عهده دارد، دایر خواهد شد.

دفتر اداره‌کننده اطلاعات ملی ایالات متحده نیز اعلامیه‌ای منتشر کرد که می‌گوید مرکز نفوذ بدخواهانه خارجی بر روی هماهنگی و ادغام اطلاعات مربوط به اعمال نفوذ خارجی‌ها، تحلیل و ارزیابی این اطلاعات و نهایتاً نظارت و ایجاد یک درک بهتر از چالش‌ها متمرکز خواهد بود.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا از زمان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ که منجر به پیروزی دونالد ترامپ شد، همواره از اعمال نفوذ و تلاش برخی کشورهای خارجی برای تاثیرگذاری در نتایج انتخابات اظهار نگرانی کرده‌اند.

رابرت مولر بازرس ویژه در مورد دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا به مدت ۲۲ ماه تحقیقاتی را انجام داد که هدف از آن بررسی تبانی احتمالی اعضای کمپین انتخاباتی ترامپ با مقامات روسیه بود.

اگرچه اعضای کمپین انتخاباتی و کسانی که مظنون به همدستی با روسیه بودند تبرئه شدند، اما ارزیابی نهادهای اطلاعاتی آمریکا بر اصل تلاش دولت روسیه جهت تاثیرگذاری بر نتایج انتخابات به قوه خود باقی ماند.

در جریان انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری آمریکا نیز هشدارهایی نسبت به تلاش چند کشور از جمله چین و روسیه برای اعمال نفوذ در نتایج انتخابات منتشر شد.

اسناد اطلاعاتی آمریکا که ماه مارس از حالت محرمانه خارج و منتشر شد، می‌گوید ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه دستور عملیات نفوذ در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا را برای کمک به پیروزی ترامپ مقابل جو بایدن صادر کرده است.

اخبار مرتبط

دیدار رئیسی با خانواده شهید صیاد خدایی| اقدام به ترور نشانه زبونی و استیصال دشمنان است

کتاب گروه جهادی ایران سربلند در انتخابات 1400 رونمایی شد

ویدئو/ سفارت سابق آمریکا حسینیه شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha