برخورد قانونی با روزه خواری در انظار عمومی انجام می‌شود

برخورد قانونی با روزه خواری در انظار عمومی انجام می‌شود

به گزارش سراج24، سرهنگ مهدی گل‌محمدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روزه‌خواری در ملأ عام از نظر شرعی حرام و مصداق جرم مشهود و قابل تعقیب است و معذوراتی مانند بیماری و مسافرت مجوز روزه خواری در انظار عمومی نیست.

وی، خطاب به متصدیان هتل‌ها، رستوران‌های بین راهی و مهمان‌پذیرها افزود: این اصناف فقط می تواند برای مسافران با اخذ مجوز از مراجع ذی ربط با رعایت شئون اسلامی و پوشش فضای مربوطه فعالیت کنند و ارائه خدمات توسط سایر مراکز پذیرایی از اذان صبح تا اذان مغرب ممنوع بوده و در صورت مشاهده برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد .

فرمانده انتظامی شهرستان اشکذر ادامه داد: پلیس از رانندگان وسایط نقلیه عمومی و خصوصی انتظار دارد از تظاهر به روزه خواری، استعمال دخانیات و ایجاد آلودگی صوتی پرهیز کنند و با توجه به این که در ماه رمضان فضای کشور آکنده از عطر بندگی و معنویت است شهروندان در رعایت عفاف و حجاب، مهربانی و کمک به مستضعفان و دیگر وظایف انسانی اهتمام کنند .

گل‌محمدی تصریح کرد: همکاران بنده در فرماندهی انتظامی شهرستان اشکذر تمام تلاش خود را برای تسهیل عبور و مرور و سالم سازی فضای عمومی به کار خواهند بست و مردم عزیز ضمن همکاری و همیاری در صورت مشاهده موارد خلاف، از طریق تلفن ۱۱۰ پلیس را در اجرای قانون یاری دهند.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha