تمرین چند عادت نیکوی اخلاقی در ماه رمضان

 تمرین چند عادت نیکوی اخلاقی در ماه رمضان

به گزارش سراج24، ماه مبارک رمضان، فرصتی برای عبادت، بندگی و راز و نیاز با معبود عالم است. در روایات تاکید شده است که در این ماه نباید لحظه‌ای از عبادت غافل شد، چراکه کوچکترین کار‌ها و عبادات در این ماه در نزد پروردگار، بزرگ شمرده می‌شود.

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و برای ایجاد حس و حال معنوی در بین شهروندان، فرهنگسرای اندیشه ویژه‌برنامه‌های متنوعی را تدارک دیده است.

یکی از این برنامه‌ها، تولید محتوای متناسب با ایام ماه رمضان با عنوان «ارمغان» است که به صورت روزنگار در قالب ۳۰ طرح گرافیکی مختلف با موضوعات اجتماعی و فرهنگی در ایام ماه مبارک رمضان منتشر می‌شود.

در این ویژه‎برنامه تمرین می‌کنیم تا چند عادت اخلاقی خوب را در ماه رمضان انجام دهیم و چند عادت بد را از خود دور کنیم. برای مثال قول می‌دهیم که هر روز ۵۰ آیه یا یک جز از قرآن کریم را تلاوت کنیم یا با دوستان و خانواده خود خوش اخلاق و خوش برخورد باشیم. هم‌چنین در آن یک حدیث آورده شده است تا توجه ما را به اهمیت ماه مبارک رمضان و عبادت در این ایام جلب کند.

مروری بر دعای روز، اذکار یومیه، احادیث نبوی و ... از دیگر بخش‌های محتوایی روزنگار ارمغان است که از فردا همزمان با اولین روز ماه مبارک رمضان از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فرهنگسرای اندیشه منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

در تولیدات رسانه ای ادب و اخلاق رعایت شود

کتاب «اخلاق اجتماعی در نهج‌البلاغه» منتشر شد

مجموعه ۱۳ جلدی آثار علامه جعفری منتشر می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha