آشپزخانه‌های اطعام مهدوی در قزوین میزبان نیازمندان می شوند

آشپزخانه‌های اطعام مهدوی در قزوین میزبان نیازمندان می شوند

به گزارش سراج24 و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین مهرعلی حق گویان در مراسم رسمی آغاز بکار نخستین آشپزخانه مهدوی کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: در پی فرمایش مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۹ مبنی بر مواسات و همدلی و کمک مومنانه به خانواده‌های نیازمند و آسیب دیده از مشکلات اقتصادی و بیماری منحوس کرونا، رزمایشی تحت عنوان ایران همدل آغاز شد

وی ادامه داد: در مرحله سوم رزمایش ایران همدل و طرح اطعام مهدوی به منظور استمرار کمک‌های مومنانه، آشپزخانه‌های مهدوی براری دومین سال متوالی کار خود را به طور رسمی آغاز کرده و امروز شاهد طبخ و توزیع غذا از مسجد محمد رسول ا… (ص) هستیم و طبخ و توزیع غذای گرم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در آشپزخانه‌های مهدوی در طول ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: پیش بینی شده که با کمک خیران و نیکوکاران و همراهی اقشار مختلف مردم، تعداد آشپزخانه‌های مهدوی در سطح استان به ۷۲ آشپزخانه برسد و انشاالله تا پایان ماه مبارک رمضان ۳۱۳ هزار پرس غذای گرم و سبد کالا بین خانواده‌های نیازمند توزیع خواهد شد

حق گویان عنوان کرد: یکی از مسائل مهم که به عنوان دغدغه در راه اندازی و اداره آشپزخانه مهدوی وجود دارد، رعایت پروتکل‌های بهداشتی است چراکه برای ما سلامت فعالان حاضر در آشپزخانه و متعاقب آن خانواده‌های نیازمند بسیار مهم است از این رو افرادی که در آشپزخانه مهدوی فعالیت دارند، پس از احراز سلامت مشغول به کار می‌شوند و در حین پخت غذا نیز موارد بهداشتی تحت نظارت ناظرین شبکه بهداشت، رعایت می‌شود.

وی اظهار کرد: کسانی که در آشپزخانه مهدوی فعالیت دارند، با هدف قرب الهی در این راه قدم گذاشته‌اند و حضورشان برای خدمت به نیازمندان و محرومان است.

حق گویان با اعلام این مطلب که کمک‌های مردم نوع دوست استان با رعایت نیات خیرخواهانه آنان و در اسرع وقت به دست خانواده‌های نیازمند می‌رسد، گفت: در ماه مبارک رمضان سال گذشته بیش از ۳۱۳ هزار پرس غذا و سبد کالا به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد تومان از محل کمک‌های مردمی، بین نیازمندان توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: برای مشارکت عموم مردم نیکوکار در طرح اطعام مهدوی امسال کد مهربانی # ۰۲۸*۸۸۷۷* و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۸۵۱۵ در نظر گرفته شده است.

در ادامه رئیس مرکز شهید بلندیان گفت: این مرکز بر فعالیت آشپزخانه‌های طرح اطعام مهدوی نظارت دارد و حتی در بخش توزیع نیز پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود تا غذایی گرم و سالم به دست محرومان برسد.

علیرضا مهرعلیان یادآور شد: به عموم مردم توصیه می‌کنیم در جریان خرید و مراودات مختلف دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند

اخبار مرتبط

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

توزیع 300 بسته کمک مومنانه در بین نیازمندان خلخالی

توزیع بیش از ۲ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان چادگانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha