ماه رمضان، فرصتی برای امید‌آفرینی و حل مشکلات مردم

ماه رمضان، فرصتی برای امید‌آفرینی و حل مشکلات مردم

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی امروز در جمع خبرنگاران با تشریح اقدامات ماه رمضان اداره کل تبلیغات اسلامی استان اظهار داشت: امیدآفرینی و تواصی به حق و صبر مطابق فرمایش مقام معظم رهبری به شیوه حل مسائل محله توسط مردم در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، خانوادگی و ... را دنبال می‌کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه اگر امید نباشد جامعه کارکرد خود را از دست خواهد داد و دچار سکون و عدم حرکت و رخوت خواهد شد، عنوان کرد: ماه رمضان، فرصتی برای امید‌آفرینی و حل مشکلات مردم محله توسط خود آنهاست.

وی افزود: در این ماه با ارتباط، انس، دعا و توسل به خداوند، و با توجه به روزه‌داری که یکی از فلسفه‌های آن درک حال نیازمندان است زمینه بهتری در جهت خدمت‌رسانی به محرومان خواهد بود که پویش سراسری با عنوان «مهرواره محله همدل» به همت بنیاد هدایت سازمان‌ تبلیغات اسلامی ایجاد شده است.

حقانی بیان کرد: در این پویش قصد داریم مردم را دعوت و تشویق کنیم که از فرصت ماه مبارک استفاده کرده و همه تلاش کنند تا هر فردی یک مسئله کوچکی را در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، خانوادکی و آسیب‌های اجتماعی و ... در محله خود حل کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: باید توجه داشت در این پویش نمی‌خواهیم صرفاً بسته معیشتی توزیع شود و مسائل مختلفی وجود دارد که با همکاری مردم و مساجد از جمله حل مسائل معیشتی خانواده بی‌بضاعت، اشتغالزایی و راه‌اندازی کارگاه تولیدی خورد و مشاغل خانگی، زمینه‌سازی ازدواج جوانان محله و تهیه جهیزیه، رسیدگی به خانواده‌های مبتلا به کرونا و ... می‌توان حل کرد.

وی در تشریح مراحل اجرای مهرواره محله همدل خاطرنشان کرد: هر کس با هر سطح تحصیلات و معلوماتی می‌تواند در این مهرواره شرکت کند و ناظر بر تخصص و توانش یک مسئله را ثبت کند و به اندازه توان خود در حل آن تلاش کند، وقتی این ثبت‌نام صورت گرفت با ارسال پیامک و سایت مهرواره مشاوره و راهنمایی لازم برای حل مسائل داده می‌شود.

حقانی تصریح کرد: پس از حل مسئله با کمک مردم، آن فرد یا گروه، گزارشی از اقدامات و برنامه‌های خود را در سایت مهرواره ثبت خواهد کرد و در مرحله نخست در سطح شهرستان‌ها برترین ایده‌ها و بهترین مسئله‌های حل شده در قالب جشنواره شهرستانی، انتخاب می‌شوند و هدایایی برای تشویق به این افراد تقدیم خواهد شد.

وی افزود: در مرحله دوم، برترین‌های شهرستانی در سطح استانی با یکدیگر رقابت خواهند کرد و از بهترین محلات استانی که توانسته‌اند کارگشایی در حل مسئله‌ها داشته باشند، تقدیر  و در مرحله نهایی بهترین‌های استانی وارد رقابت ملی می‌شوند و سپس جشنواره ملی برگزار و هدایای نفیسی به نفرات برگزیده تعلق خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

تکمیل ورزشگاه دهکده المپیک کرمانشاه نیازمند ۴۵ میلیارد اعتبار است

یک محکوم به قصاص در رفسنجان پس از ۷ سال بخشیده شد

اطلاعات سپاه ۵۳۰ کیسه آرد یارانه‌ای قاچاق را در کرمانشاه کشف کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha