تبلیغات اسلامی متولی تعطیلی مناسبتی نیست

تبلیغات اسلامی متولی تعطیلی مناسبتی نیست

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمد صادق مهرابی صبح دوشنبه در دومین جلسه کارگروه ستاد عملیات رمضان ۱۴۰۰ تاکید کرد: سازمان تبلیغات اسلامی اهتمام ویژه ای به برنامه‌های ماه مبارک رمضان دارد و این برنامه‌ها تحت عنوان ستاد عملیات ۱۴۰۰ در همه زمینه‌ها، از جمله قرآنی، هیئات مذهبی، مواسات و همدلی با جدیت پیگیری و اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: مساجد به عنوان پایگاه و سنگر مبارزه هیچ وقت تعطیل نمی‌شوند و سازمان تبلیغات اسلامی هم متولی تعطیلی مناسبت‌ها نیست، اما در شرایط کنونی پایبند به قوانین اعلام شده از طرف ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم، اولویت اول ما سلامت مردم و جامعه است ولی قائل به تعطیلی مساجد نیستیم و انتظار می‌رود درب مساجد با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی باز بوده و در راستای رفع مشکلات مردم تمام تلاش خود را انجام دهند.

وی افزود: امامان محله و ائمه جماعت و هیئت امنا مساجد با همکاری کانون‌های فرهنگی و پایگاه‌های مقاومت بهتر از گذشته فعالیت‌های مطلوب و اثر گذاری در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی خواهند داشت و همچون گذشته با جدیت با کادر درمان و فعالان این عرصه همکاری دارند.

حجت الاسلام مهرابی گفت: در همین راستا کارگروه عملیات رمضان در همه شهرستان‌ها و شیراز با حضور ۴۰ رابط رسانه، ۴۰ سخنران، ۴۰ مداح، ۴۰ هیأت شاخص، ۴۰ مسجد فعال و۴۰ مؤسسه قرآنی برای پوشش برنامه‌های ماه رمضمان ۱۴۰۰ راه اندازی گردید، همچنین دوخط تلفن با قید شماره برای پاسخ گویی به مسائل شرعی وشبهات راه اندازی و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

در ادامه عباداله همتی دشتکی سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس در تشریح طرح «فصل بندگی» بیان داشت: در حال حاضر از مجموع برنامه‌های ابلاغی سازمان تبلیغات اسلامی کشور، پس از بررسی به منظور بومی سازی، تعداد ۲۴ برنامه در دستور کار ستاد عملیات رمضان قرار گرفته است.

وی افزود: از جمله طرح‌های مصوب مراسم جز خوانی خیابانی به نیت شهدای انقلاب، مهرواره ی محله همدل، شهر قرآنی، تهیه موشن و کلیپ، سفره‌های ساده افطار به صورت بیرون بر و تهیه بسته‌های معیشتی است.

اخبار مرتبط

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

خانواده شهدا در پیامرسانی سیره و اهداف شهدا وظیفه سنگینی دارند

دولت انقلابی دست جریان نفوذ را قطع می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha