آغاز فعالیت های هفته هنر انقلاب اسلامی در سیستان وبلوچستان

آغاز فعالیت های هفته هنر انقلاب اسلامی در سیستان وبلوچستان

به گزارش سراج24، مصطفی سیاسر، اظهار داشت: هفته هنر انقلاب اسلامی که هرساله همزمان با سالروز شهادت «شهید آوینی» اسطوره هنر انقلاب آغاز می‌شود امسال برای جلوگیری از تداخل با ماه مبارک از ۱۸ فروردین آغاز و تا ۲۳ فروردین ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه، هنر انقلاب مولود انقلاب و حاصل معنا و افقی است که پیش روی ملت ایران قرار گرفته است، افزود: این هنر مولود حس زیبایی شناختی برخاسته از مبارزه، دفاع از وطن، ارزش‌های اسلام ناب و فرهنگ مقاومت و روی پای خود ایستادن هست.

وی تصریح کرد: به عقیده امام خمینی، هنر انقلاب ثیقل دهنده اسلام ناب محمدی و بازکننده گره‌های کور و رافع موانع پیشرفت مردم است. شنونده صدای مظلومان و رسواکننده فاسقان و خائنان است

رئیس حوزه هنری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه، حوزه هنری در کلیه استان‌ها متولی و مشوق اجرای برنامه‌های هفته هنر انقلاب با همکاری دستگاه‌های فرهنگی است، گفت: برنامه‌های این هفته با دو رویکرد انجام می‌شود. رویکرد اول توجه به ماهیت مردمی هنر انقلاب و تقویت ارتباط مردم با ارزش‌های انقلاب است.

وی افزود: در این راستا برنامه‌هایی مانند تئاتر خیابانی و اکران‌های عمومی فیلم‌های موفق با رعایت پروتکل‌ها انجام می‌شود.

سیاسر تصریح کرد: رویکرد بعدی توجه به شکوفایی جوانه‌های هنر انقلاب است و در این خصوص کارگاه‌های آموزشی مختلف برگزار می‌شود.

وی به برگزاری یک نشست تخصصی با حضور استاد کمال شفیعی، از اساتید ادبیات کودک خبر داد و گفت: این نشست با موضوع ادبیات کودک و نوجوان در هفته آینده به صورت مجازی برگزار و اعضای این نشست کارشناسان حوزه کودک و نوجوان استان خواهند بود.

رئیس حوزه هنری سیستان و بلوچستان افزود: همچنین نشست پژوهشگری مطالعات پایداری حوزه هنری استان برگزار می‌شود و تولیدات هنری با موضوع انقلاب نیز در معرض نمایش قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: مراسم محوری هفته هنر با حضور هنرمندان و تجلیل از هنرمندانی که در سال گذشته آثار قابل توجهی در این زمینه تولید کردند و رونمایی از آثار تولید شده به دلیل شرایط کرونایی به زمان دیگری موکول شده است.

اخبار مرتبط

توزیع ۱۱۰ سری جهیزیه هدیه رهبر انقلاب به زوج‌های سیستان وبلوچستان

شهید آوینی کاری خلاف «عادت وضع هنری موجود» در جهان انجام داد

برگزاری ۲۰ ویژه برنامه به مناسبت هفته هنر انقلاب در کردستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha