نشان فداکاری به شهید «اصغر باناندرگاه» تعلق گرفت

نشان فداکاری به شهید «اصغر باناندرگاه» تعلق گرفت

به گزارش سراج24، برابر تصویب «شورای عالی نشان ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت ساز دوران پیروزی انقلاب و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش، «اصغر بانان‍درگاه» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید اصغر بانان‍درگاه، در سال ۱۳۲۱ در شهر تبریز دیده به جهان گشود. وی تحصیلات خود را تا اخذ مدرک دیپلم در زادگاهش ادامه داد، سپس با توجه به علاقه‌ای که به شغل نظامی‌گری داشت در سال ۱۳۳۹ در کنکور دانشکده افسری پذیرفته و به استخدام ارتش درآمد.

وی دوره‌های مختلف دانشگاه افسری را با موفقیت سپری کرد و برای طی دوره مقدماتی زرهی به شیراز و پس از طی دوره مقدماتی به لشکر ۱۶ زرهی قزوین منتقل شد.

این شهید والامقام در سال ۱۳۵۵دوره عالی رسته زرهی را در شیراز طی کرد و برای ادامه خدمت به لشکر ۶۴ ارومیه منتقل شد.

خدمت شهید بانان‍درگاه مقارن با ناآرامی و آشوب ضدانقلاب درکردستان بود و ایشان مدت بیش از یک سال در صحنه نبرد با ضدانقلاب حضوری فعال داشت. سرانجام در ۱۴ خرداد سال ۱۳۵۹ در درگیری مستقیم با ضد انقلاب، مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به فیض شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

برای نامگذاری معابر در شهرها از نام شهیدان استفاده شود

کنگره بزرگداشت ۸ هزار شهید همدان در سطح متعالی برگزار شود

احیای خانه یگانه در شهرستان رزن در دستور کار

0 نظر

ارسال نظر

capcha