طلبه ای که در جهاد محرومیت زدایی، به درجه رفیع شهادت رسید

طلبه ای که در جهاد محرومیت زدایی، به درجه رفیع شهادت رسید

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام و المسلمین جمشید خاوری یکی از دوستان جهادگر شهید "دانیال سالاری" در گفت و گو با خبرنگار "کرمان خبر " سجایای اخلاقی و فعالیت های این طلبه شهید را بازگو کرد.

وی گفت: شهید سالاری در خانواده ای کاملا مذهبی متولد شد و به جز خودش 2 برادر دیگرش نیز طلبه هستند.

خاوری افزود: شهید سالاری تحصیلات دانشگاهی خود را تا مقطع لیسانس و  در رشته الهیات ادامه داد  و پس از ورود به حوزه علمیه نیز موفق به گذراندن سطح 2 حوزه علمیه شد.

این جهادگر در خصوص خصوصیات اخلاقی و رفتاری "شهید سالاری" تصریح کرد: جهادگران بسیاری او را به عنوان مداح و روضه خوان حضرت زهرا (س) می شناسند و می توانم به یقین بگویم که شهید سالاری تمام صفات خلقی شهدا مثل سادگی و مردم دوستی را داشت.

خاوری در ادامه به فعالیت های دیگر این طلبه شهید نیز اشاره کرد و گفت: شهید سالاری مبلغی جهادگر و مدیر "بیت الاحزان" شهر آهوگان قلعه گنج بود و نزدیک به  40 دانش آموز حافظ قرآن تربیت کرده بود.

دوست و همکار جهادی شهید سالاری در پایان در خصوص نحوه شهادت این شهید گرانقدر افزود: شهید سالاری از جهادگران گروه جهادی "فانوس"  جیرفت بود اما معمولا با گروه های جهادی مختلفی همراه می شد ؛ او در روز شهادتش در مسیری صعب العبور با تراکتور مشغول جابجایی مصالح ساختمانی بود که واژگونی تراکتور و آسیب شدید در  ناحیه  سر ،  موجب آسمانی شدنش گردید.

اخبار مرتبط

شهید سلیمانی برای دفاع از انقلاب در تمامی صحنه‌های سخت‌ حاضر می‌شد

کتاب «جهاد تبیین در اندیشه حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای» رونمایی شد

شهید سلیمانی نمونه کامل انسان تربیت شده در مکتب اسلام است

0 نظر

ارسال نظر

capcha