انتخاب اصلح راه حل مشکلات

انتخاب اصلح راه حل مشکلات

به گزارش سراج24، حجت الاسلام برهان قلعه بالایی در یادداشتی با بررسی « انتخاب اصلح راه حل مشکل اصلی جامعه» در انتخابات پیش رو  پرداخته و آورده است:

 بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

 با توجه به انتخابات پیش روی در سال جاری خوب است نگاهی به وعده های انتخاباتی و مشکلات جامعه اسلامی داشته باشیم تا در انتخاب اصلح به خطا نرفته و مملکت را دوباره دچاره مشکلات عدیده نکنیم  با توجه به اهمیت موضوع و تعمق در این باره باید بحث علمی و قابل ارائه و عملیاتی انجام شود.

ابتدا به وضع موجود جامعه نگاهی بیندازیم  مشکل اصلی فعلی مملکت ما اقتصاد می باشد که باید در مورد برون رفت از مشکلات اقتصادی صحبت کنیم.

بالاترین مشکل اقتصاد ما چند مشکل است، اول نیروی انسانی با کفایت که قدرت حل مشکلات را داشته باشد.

دوم: منابع و منافع ملی را خوب تشخص دهد و بشناسد.

سوم: کاغذ بازی را را از چرخه اقتصادی مرتفع کند.

  چهارم: اهمیت تولید ملی را بداند.

پنجم: واسطه گری را از چرخه اقتصادی حذف کند که مهمترین  راه اقتصادی، حذف بنگاه داری بانکها  برگرداندن ارزش پول ملی و کم کردن نقدینگی در جامعه از راهکارهای مهم ساماندهی به اقتصاد می باشد.

متاسفانه با اینکه معیشت و اقتصاد مشکل اصلی جامعه می باشد  سوادگران سیاسی بارها و بارها با با دادن آدرسهای غلط و بی ربط موجب به هدر رفتن سرمایه های اجتماعی شده اند این سودا گران سیاسی در آستانه انتخابات با تاثیرگذاری بر افکار عمومی و مهندسی غلط افکار مخصوصا جوانان،آنها را با حاشیه سازیهای بی ربط مشغول نموده و مردم را از مشکلات اصلی باز می دارند.

گره زدن سرنوشت مملکت به خارج،  مخصوصا آمریکا و غرب

بحث های سیاسی در مورد آزادیهای جوانان  ترساندن از آینده، دادن وعدهای غلط مثل آزادی اینترنت برداشتن فیلترینگ نمونه های زیادی هستند که در انتخابات گذشته باعث سرگرمی و مشغولیت جوانان به بحث های غیر ضروری در عرصه انتخابات شده است.

لذا بایسته است گروههای تاثیرگذار در اجتماع ابتدا مشکلات جامعه را به جوانان بشناسند تا دو باره با آدرس غلط عده ای هوچی گر سیاسی در منجلاب انتخاب غلط نیفتند که این انتخابات برای مملکت ما بشدت حساس و مهم می باشد.

اخبار مرتبط

اشرافیت سیاسی

0 نظر

ارسال نظر

capcha