گلایه از عقب ماندگی پروژه ها در خراسان جنوبی

گلایه از عقب ماندگی پروژه ها در خراسان جنوبی

به گزارش سراج24، سید آیت الله عبادی صبح یکشنبه در دیدار نوروزی با مدیران کل راه و شهرسازی و بنیاد مستعضفان خراسان جنوبی بیان کرد: خراسان جنوبی علی رغم جمعیت پایین، دارای راه‌های مواصلاتی زیادی بوده و با عقب ماندگی هایی رو برو است.

وی با تاکید بر اینکه باید راه‌های ترانزیتی موجود در خراسان جنوبی مورد توجه مسئولان وزارتخانه قرار گیرد، گفت: چندی پیش تصادفی در یکی از این مسیرها صورت گرفته بود که بنا بر گفته ها اگرچه این مسیر روستایی بوده اما از آن استفاده ترانزیتی می شود.

آیت الله عبادی بیان کرد: بسیاری از پروژه ها در خراسان جنوبی نسبت به سایر استان ها عقب مانده است که باید به صورت مستند و مستدل از مقامات بالایی مطالبه شود.

وی با بیان اینکه طی هشت سال گذشته، مسکن آسیب های فراوانی دید و برای مردم مشکلات زیادی ایجاد شد، گفت: وزیری هم که بعد از شش سال از وزارت خانه می رود می‌گوید من افتخار می‌کنم که یک مسکن هم نساختم، پس آن وزارت خانه برای چه بود؟

گلایه از برج سازی در بیرجند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: علی رغم اینکه مسکن به معنای سکونت گاه و محلی برای آرامش بوده اما در بیرجند برخی از ساختمان سازی باعث برهم ریختن آرامش مردم شده چراکه وسط کوچه ها و بین خانه ها برج سازی می شود.

وی با بیان اینکه بخش عظیمی از شهر بیرجند بعد از انقلاب ساخته شده بنابراین باید پیش بینی لازم برای برج سازی انجام می شد، گفت: کسی برای این خلاف های صورت گرفته مسئولیت قبول نمی کند، اما وقتی فردی سازنده خلاف قانون عمل می‌کند شهرداری پولش را می‌گیرد.

آیت الله عبادی با بیان اینکه با شیوه ساخت و ساز کنونی، تصویر هوایی بیرجند از نوع شهرسازی باعث شرمندگی می شود، افزود: برخی ساختمان های بلندی که بنا می‌شود نه تنها باعث ضرر دیگر خانه ها شده بلکه آرامش اعضای خانه را از بین برده و بر سایر منازل اشراف پیدا می‌کنند.

کمیسیون های شهرداری مانع بروز خلاف شوند

وی با بیان اینکه باید برج سازی ها با شیوه ای مشخص و در یک مکان مشخص باشد، گفت: امروز حرف اول و آخر هر خلافی را پول می زند، بنابراین هر کس پول داشته باشد می‌تواند هر کاری انجام دهد که این بی تفاوتی نسبت به درد مردم درست نیست.

آیت الله عبادی با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا هنگامی که شهرسازی انجام می شود، کوچه ها را به نحوی می سازند که حتی مردم برای امور و مرور دچار مشکل می شوند، گفت: چرا شهرداری با کمیسیون هایی که تشکیل می دهد، جلوی جرم و خلاف را نمی گیرد و با اشکال مختلف کار را هموار می کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به جایگاه بنیاد مستضعفان، بیان کرد: کمک رسانی بسیج و گروه های مردمی به اقشار آسیب پذیر جامعه در نوع خود بسیار شایسته است.

اخبار مرتبط

رزمایش کمک مومنانه در «سرایان» خراسان‌جنوبی

قرارگاه جهادگران قرآنی در خراسان‌جنوبی تشکیل می‌شود

ارائه رایگان خدمات توانبخشی هلال احمر خراسان جنوبی به نیازمندان

0 نظر

ارسال نظر

capcha