رهاورد سفر سردار سلامی به سی‌سخت:

کلنگ‌زنی بیمارستان 100 تخت‌خوابی و اهدای 370 جهیزیه

کلنگ‌زنی بیمارستان 100 تخت‌خوابی و اهدای 370 جهیزیه

به گزارش سراج24، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که جهت بازدید از منطقه زلزله‌زده شهرستان دنا به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده علاوه بر حضور در منطقه زلزله‌زده شهر سی‌سخت و شنیدن حرف مردم و وعده ارسال 300 عدد کانکس و اهدای 370 سری جهیزیه به زوج‌های جوان و اهدای 3 هزار بسته کمک‌های مومنانه به زلزله‌زدگان شهرستان دنا  همچنین برنامه‌های کلنگ‌زنی چند طرح و پروژه مهم را نیز داشت که یکی از آن‌ها بیمارستان 100 تختخوابی در شهر یاسوج است.

به گزارش فارس در سفر سردار سلامی بیمارستان 100 تختخوابی سپاه فتح به متراژ 8000 متر و با اعتبارات 12 میلیارد تومانی و مجتمع آموزشی و فرهنگی راهیان کوثر به متراژ 3 هزار متر مربع و اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومان؛ منازل مسکونی 24 واحدی سپاه فتح استان به متراژ 2500، حوزه‌های مقاومت دانش آموزی به متراژ 600 متر مربع کلنگ‌زنی شد که جمع کل متراژ 14100 متر مربع و اعتبار مورد نیاز 14 میلیارد و 400 میلیون تومان است.

به گزارش فارس سردار سلامی در این سفر در جمع مردم شهر سی‌سخت با بیان اینکه توفیقی حاصل شد تا در جمع مردم نجیب، شریف و مومن شهرستان دنا، شهر سی‌‌سخت باشم، گفت: مردم سی‌سخت شب‌ها و روزهای سختی را طی یک ماه گذشته سپری کردند.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: من فرستاده رهبر معظم انقلاب و سفیر ایشان به سوی این مردم عزیز هستم، دغدغه ایشان سرپناه مردم است.پیغام فرمودند برای نجات مردم و برای تامین سرپناه آنان تلاش و همه نیروی خود را به کار بگیرید.

سردار سلامی با تبریک اعیاد شعبانیه خطاب به مردم سی‌سخت گفت: تا آخر در کنار شما هستیم حتی اگر دست‌هایمان قطع شود،مطمئن باشید شما را تنها نمی‌گذاریم این را از ابوالفضل(ع) آموخته‌ایم.

وی با تبریک میلاد امام حسین(ع) افزود: اولین نکته اینکه بسیار خوشحال و مسرور و شادمانم که همدلی و احساس و عاطفه عمیق همه مسئولان استان و همکاران آنها موجب شد در این ماجرای سخت به خوبی عمل کنند، از آیت‌الله حسینی که تکیه‌گاه مردم این استان هستند و پشتوانه قدرتمند و اصلی برای حرکت درآوردن روحیه‌ها  جهت رفع مسائل مردم است از امام جمعه سی‌سخت که در کنار مردم بوده و ما را برای ادامه کمک‌رسانی تشویق می‌کردند تشکر می‌کنم.

سردار سلامی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها دست به دست  خرابه‌های سی‌سخت را خواهیم ساخت خطاب به مردم گفت: نگران چیزی نباشید البته ابتدای هر مشکل، مصیبت و حادثه‌ای سختی‌هایی وجود دارد درک می‌کنیم ما هم‌ نگران هستیم و با شما عزیزان همدردیم، ان‌شاالله سال ۱۴۰۰ سال تحقق وعده‌هایی است که می‌دهیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه  می‌مانیم و آوارهای سی‌سخت را برمی‌داریم، افزود: استان‌های دیگر را به کمک می‌آوریم با کمک  قرارگاه و بسیج سازندگی، بنیاد مسکن، نهادها و دستگاه‌ها، استانداری و فرمانداری، خیرین و همه دستگاه‌ها سی‌سخت را با هم خواهیم ساخت.

سردار سلامی ادامه داد: وقتی دست‌ها در دست هم باشد کارها سبک می‌شود و راحت وزنه‌های سنگین را بلند می‌کنیم. در اولین قدمی که به امر رهبرمان برداشتیم حدود ۳۰۰ دستگاه کانکس به مردم سی‌سخت تقدیم کردیم که در راه هستند و امیدواریم فردا به سی‌سخت برسند و بتوانیم تعدادی خانواده‌ها را در آنها اسکان دهیم البته کم و ناقابل است، هدیه دیگری را به بخشی از خانواده‌ها تقدیم می‌کنیم، می‌دانیم این کمک‌ها مُسکن هستند باید فکر اساسی کنیم همان عبارتی که حضرت آقا در فرمانی که به من دادند سرپناه. و سرپناه برای این عزیزان آماده شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران خطاب به مردم زلزله‌زده سی‌سخت با بیان اینکه این امکانات و خود ما متعلق به شما هستیم، عنوان کرد: لباسی که بر تن ما است را خود شما به من هدیه کرده‌اید، کفش پای من متعلق به مردم است این دستگاه‌ها و هزینه‌ها همه متعلق به شما است منتی نیست ما فقط وظیفه داریم خادمانه و خالصانه خدمت کنیم.

سردار سلامی بیان کرد: برادران ما برای ساخت سی‌سخت مصمم  هستند، ان‌شاالله امروز کلنگ یک بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی در یاسوج را به زمین می‌زنیم‌ به سرعت می‌سازیم و به مردم هدیه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم خداوند توفیق خدمت به مردم را بیش از پیش به ما دهد،  سال جدید را به همه خانواده‌ها و مردم سی‌سخت  تبریک گفت و افزود: از همه کسانی که برای جمع‌‌آوری کمک‌های مومنانه تلاش کردند خصوصا بسیج سازندگی تشکر می‌کنم.

وی در ادامه سخنان خود گفت: استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اولین لحظات وقوع زلزله پای کار بودند و همه مسئولان را هم پای آوردند و همه دستگاه‌های استان در امر خدمت‌رسانی بسیج شدند.

سردار سلامی بیان کرد: فرمانداران و شهرداران، هلال احمر، درمانگاه و بیمارستان، نیروی انتظامی عزیز و فداکار ما که شرایط امنی برای مردم در این وضعیت سخت فراهم کردند، همکارانم در سپاه،  آحاد پاسداران و همه دستگاه‌ها پای کار بودند، خاضعانه و برادرانه دست همه این عزیزان را  می‌بوسیم، نتیجه این همدلی و برادری امید و آرامشی است که امروز می‌بینیم.

وی عنوان کرد: ان‌شاالله سال آینده در چنین روزی در میلاد حضرت ابوالفضل می‌آیم و جشن تکمیل شدن همه این آوارها، ریزش‌ها و تخریب‌ها را با هم می‌گیریم و مشعل‌های امید را برافروخته نگه خواهیم داشت.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ساخت سی‌سخت کار سختی نیست، ملت ما بزرگ و کشور ما عظیم است ما به فضل الهی توانا هستیم دشمن می‌خواست ما را ناتوان کند ولی ما وقتی تکیه‌گاهی مانند نائب امام زمان(ع) را داریم که این چنین دغدغه‌مند مسائل را پیگیری می‌کنند و ما را امر و تعقیب و تحریض می‌کنند وقتی ملتی داریم که همه با هم در سختی و خوشی‌ها زندگی می‌کنند و مردمانی با قلب‌های بزرگ داریم که مهر و محبت همه مردم این سرزمین در آن جای می گیرید از هیچ مصیبتی نگران نیستیم.

سردار سلامی با بیان اینکه اینجا سرزمین محبان اهل بیت(ع)،  سرزمین ایثار، بخشش و گذشت،سرزمین مردمان عزیز  رئوف و رحیم، سرزمین مردمانی است که مهر نبوی و روح علوی، محبت حسینی و غیرت ابوالفضلی دارند، خاطرنشان کرد: این چنین مردمانی قطعا نمی‌گذارند هموطنانشان در سی‌سخت تنها بمانند.امروز هم فرمانده‌هان استانی سپاه هم فرمانده قرارگاه سازندگی و معاونین هستند و همه به عنوان خادم،در کنار مردم سی‌سخت می‌مانیم.

سردار حمید خرمدل در آیین اهدا ۳۷۰ سری جهیزیه و تعداد ۳۰۰۰ بسته کمک‌های مومنانه به مردم شهر سی‌سخت که با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه برگزار شد گفت: شهادت می‌دهم که مسوولان استان هر چه می‌توانستند در سی‌سخت انجام دادند.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نماینده ولی فقیه، بنیاد مسکن، هلال احمر و شهرداری همه پای کار بودند، امروز اگر رضایت مندی وجود دارد به دلیل همکاری است که تاکنون بوده است.

وی بیان کرد: تاکنون یک فقره سرقت هم گزارش نشده است، همه مجموعه‌های سپاه ورود پیدا کردند همه اقشار و گروه‌های جهادی ما درگیر کار بودند و تیپ ما حماسه آفرید.

وی گفت: قول داده‌ایم که تا روز آخر کنار مردم هستیم، همچنان که فرماندهی کل و سایر اقشار نیز از مرکز به جد پی گیر بوده‌اند.

آیت الله سید نصیر حسینی در آیین اهداء جهیزیه و همچنین بسته‌های معیشتی به مردم سی‌سخت با قدردانی از حضور فرمانده کل سپاه در منطقه زلزله‌زده سی‌سخت و قدردانی از همه تلاش‌های صورت گرفته در این شهر اظهار کرد: در لحظات اول همه مسوولان پای کار آمدند و در کنار مردم زجرکشیده سی‌سخت بودند و در این میدان سپاه با افتخار ظاهر شد.

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد افزود: سپاه مجاهدانه و خستگی ناپذیر در این حادثه ایستاد فرمانده استان و زیر مجموعه شبانه‌روزی پای کار آمدند و شما (سردار سلامی) نیز عنایت خاصی به مردم داشتید.

وی بیان کرد: باید توجه ویژه‌ای به این شهر داشته باشید تا بازسازی صورت گیرد در این شهر ۸۰۰ خانه آوار و تخریب شده که هزینه‌های سنگینی می‌طلبد، در خارج از شهر هم ۵۰۰ خانه تخریبی است که نیاز به اعتبارات خوبی دارد.

وی تصریح کرد: امیدواریم شما هم برای رفع این مشکل سهم ویژه‌ای برای بازسازی سی سخت کنار بگذارید.

اخبار مرتبط

توزیع ۱۱۰ سری جهیزیه هدیه رهبر انقلاب به زوج‌های سیستان وبلوچستان

حضور طلاب جهادگر در بیمارستان ها موجب دلگرمی مردم است

اهدای ۲۴۳ سری جهیزیه به زوج‌های جوان نیازمند

0 نظر

ارسال نظر

capcha