تربیت قرآنی را در زندگی اجرا کنیم

تربیت قرآنی را در زندگی اجرا کنیم

به گزارش سراج24، آیت الله مصطفی علما، در آیین تجلیل از چهره های برتر قرآنی حوزه علمیه کرمانشاه که با حضور برخی از مسئولان استانی، در مدرسه علمیه حافظین قرآنی برگزار شد، با مهم دانستن تربیت قرآنی گفت: اگر تربیت جامعه جهانی قرآنی باشد هیچ مشکلی برای ابنای بشر ایجاد نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: در این فرصتی که خداوند منان به برکت نفس قدسی حضرت امام(ره) و خون شهدا در خدمت تک تک ما قرار داده برای اعتلای کلمه الله و اجرای فرامین قرآن و عترت(ع) کوتاهی نکنیم و خدمتگزاری حقیقی باشیم.

وی با اشاره به اهمیت تربیت الهی، تأکید کرد: تربیت اساس نظم جهان است، اگر تربیت الهی باشد هیچ مشکلی برای جامعه انسانی حادث نمی شود و جنگ و خونریزی در عرصه جهان ایجاد نخواهد شد.

آیت الله علما با بیان اهمیت دوران جوانی تصریح کرد: اگر در اول طلبگی بتوانیم رشد کنیم و خوب تربیت شویم، زندگی دنیایی و آخرتی خود را تضمین کرده ایم. به شرط آن که عملگرا باشیم و تربیت قرآنی را در زندگی خود پیاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: سرمایه ما عمر ماست، لذا از گذران عمر سؤال می شود، این که در کجا این عمر را سپری کردی و اولین سوال در روز قیامت، از کیفیت گذراندن  عمر خواهد بود.

آیت الله علما خطاب به طلاب جوان گفت: باید قدر امکانات موجود را بدانیم، زیرا سابق این گونه نبود و اصلاً گذشته با حال قابل قیاس نیست، لذا باید موهبت انقلاب اسلامی را قدر  بدانیم.

وی در پایان به زندگی سراسر درس و الگوی بزرگان حوزه اشاره و اظهار کرد: امام راحل، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و آیت الله بهجت(ره) امکاناتی اضافه تر از ما نداشتند، الّا این که اهل عمل بودند.

اخبار مرتبط

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

دفاع مقدس یک مکتب انسان‌ساز در دست معلمان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha