معرفی نرم‌افزار «قرآن برای کودکان» در شبکه العالم

معرفی نرم‌افزار «قرآن برای کودکان» در شبکه العالم

به گزارش روابط عمومی سازمان فضای مجازی  سراج، مهدی عباسی مسئول مرکز بازی و نرم‌افزار تلفن همراه سازمان فضای مجازی سراج با حضور در شبکه العالم درباره ضرورت تولید نرم افزار «قرآن برای کودکان» بیان کرد: با رصد بازارهای جهانی نرم‌افزار و محتواهای تولید شده در حوزه کودکان متوجه شدیم که کشورهای مختلفی مشغول فعالیت و ساخت اپلیکشن‌هایی با محتوای نزدیک به تفکر مسیحیت و ادیان‌ دیگر هستند. این نرم‌افزارها با روایت و دیدگاه انجیل به بیان داستان‌های پیامبران پرداخته بودند و مبانی مسیحیت پایه و اساس تولید محتوا در این برنامه‌ها بود.
وی ادامه داد: بر همین اساس و با توجه به اینکه در داخل کشور نرم‌افزارهای قابل توجه و قدرتمندی وجود نداشت، ایده تولید یک نرم‌افزار قرآنی مختص کودکان و نوجوانان در مرکز بازی و نرم‌افزار تلفن همراه سازمان فضای مجازی سراج شکل گرفت.
عباسی با بیان اینکه یک تیم 30 نفره جوان و نخبه در تولید نرم‌افزار «قرآن برای کودکان» نقش داشتند، افزود: خوشبختانه با تلاش و همکاری جمعی از بهترین فعالان حوزه بازی و تولید اپ‌های سرگرمی توانستیم این نرم‌افزار را به 3 زبان فارسی، عربی و انگلیسی با کیفیتی در سطح استاندارهای جهانی تولید کنیم. در حال حاضر این نرم‌افزار در کافه بازار در دسترس عموم قرار دارد و به زودی نیز در گوگل‌پلی و اپ استور نیز قابل دریافت خواهد بود.
مسئول مرکز بازی و نرم‌افزار تلفن همراه سازمان فضای مجازی سراج با اشاره به اهمیت توجه و تولید محتوا برای کودکان و نوجوان در شرایط شیوع ویروس کرونا در دنیا تاکید کرد: کرونا باعث شده است که اکثر کودکان و نوجوانان در کشورهای مختلف به محتواهای تولید شده در بستر اینترنت و فضای مجازی گرایش پیدا کنند، به همین علت امروز تاثیر این دست از محتواها حتی بیشتر از معلمان و فضاهای آموزشی رسمی شده است و نیاز کودکان و نوجوانان کشورهای اسلامی به محتواهای متناسب با دین مبین اسلام بیش از پیش احساس می‌شود.
وی در پایان اظهار کرد: وظیفه همه ما در امور تربیتی و آموزشی کشورهای اسلامی این است که کودکانمان را با فرهنگ اصیل اسلام آشنا کنیم تا کشورهای دیگر با روایت و دیدگاه خودشان به سراغ آن‌ها نروند.
لازم به ذکر است علاقه‌مندان می توانند این نرم‌افزار قرآنی را از طریق این لینک دانلود نمایند.

اخبار مرتبط

جذب بهترین ایده‌های رسانه‌ای در حوزه کودک

برگزیدگان جشنواره فیلم رشد معرفی شدند

مسابقه روایتگری «زینب رسانه‌ات باش» برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha