پویش «هر دانش آموز، یک نهال» در گرگان برگزار شد

پویش «هر دانش آموز، یک نهال» در گرگان برگزار شد

به گزارش سراج24، رسول مقسم، اظهار کرد: پویش «هر دانش آموز یک نهال» به مناسبت هفته منابع طبیعی با همکاری آموزش و پرورش گرگان برگزار شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان افزود: در این طرح کاشت و نگهداری از هر نهال و درخت برای نجات زمین توسط دانش‌آموزان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس این طرح هر دانش‌آموز یک نهال یا درخت را کاشته و در پرورش و رسیدگی به آن تلاش خواهد کرد، ادامه داد: آموزش در این مرحله برای شکل گیری شخصیت دانش آموزان دارای اهمیت است.

مقسم با تاکید بر اینکه باید به امر آموزش منابع طبیعی توجه زیادی شود، افزود: ترویج فرهنگ نهال کاری و حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی با محوریت دانش آموزان از اهداف ما با همکاری آموزش و پرورش است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان تصریح کرد: آموزش به عنوان یک ابزار کارآمد می تواند نقش مهمی در افزایش ارتقاء فرهنگ منابع طبیعی و شناخت دانش آموزان از این سرمایه های ملی داشته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش آگاهی دانش آموزان به عنوان کاربران اصلی در آینده منابع طبیعی، ادامه داد: ترویج منابع طبیعی با برگزاری کلاس های عمومی و تخصصی با موضوع منابع طبیعی می تواند در مشارکت این قشردر حفظ و حمایت از این عرصه ها نقش مهمی ایفا کند.

مقسم افزود: دانش آموزان و علاقه‌مندان به حفاظت از منابع طبیعی می‌توانند با ثبت نام در سامانه همیار طبیعت نام نویسی کرده و در نهایت کارت خود را از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرگان دریافت کنند.

اخبار مرتبط

اهدای ۵ هزار بسته معیشتی و فرهنگی به خانواده دانش‌آموزان کم‌بضاعت در تهران توسط ستاد اجرایی فرمان امام

مراسم گرامیداشت شهدای دانش آموز افغانستان در پیشوا برگزار شد

مردم ایران در غم ملت افغانستان شریک هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha