اعزام ۱۰۰۰ مبلّغ مهدوی به سراسر استان خراسان رضوی

اعزام ۱۰۰۰ مبلّغ مهدوی به سراسر استان خراسان رضوی

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سیدجعفر موسوی نسب، مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شعبه خراسان رضوی، در نشست خبری اعلام برنامه های دهه مهدویت ۱۴۰۰ با بیان اینکه دهه مهدویت فرصتی برای آشنایی وظایف منتظران نسبت به امام زمان (عج) است گفت:  حوزه های علمیه ، دانشگاه ها، نخبگان فرهنگی و رسانه  از مناسبت دو نیمه شعبان  که در  تقویم۱۴۰۰ داریم ، در  ترویج فرهنگ معارف  مهدویت استفاده کنند.

وی در ادامه  با بیان اینکه دهه مهدویت ۱۴۰۰ با عنوان کلی  قرن  تمدن  نوین اسلامی  زمینه ساز ظهور نامگذاری شده است ، به عناوین روزهای دهه مهدویت اشاره کرد و افزود: " دعا ، معنویت ، اخلاق و آمادگی برای ظهور"، "مواسات و همدلی برای ظهور"، "ظهور ، بهار جان و جهان "، "معرفت، تربیت نسل منتظر و اضطرار به حجت(عج)"،" ولایت فقیه، تمدن سازی و آمادگی برای ظهور "، جوان، تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای ظهور و... از جمله عناوین بخشی از روزهای دهه مهدویت بیان  کرد.

حجت الاسلام موسوی نسب ادامه داد: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، ۱۰۰۰ مبلّغ  به سراسر استان خراسان رضوی با هدف تبیین معارف مهدویت و برگزاری نشست های تبلیغی با رعایت  دستور العمل های بهداشتی، در دهه مهدویت اعزام می شوند.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شعبه خراسان رضوی با اشاره به همکاری  امور مساجد ، ۱۱۰ مبلغ به مساجد مشهد مقدس به مناسبت نیمه شعبان اعزام خواهند شد، افزود: ۳۰ کارشناس مهدویت به مناسبت نیمه شعبان در ویژه برنامه های رادیو و تلویزیون خراسان رضوی اجرای برنامه خواهند داشت .

وی با بیان اینکه  مراسم نورافشانی  در شب  میلاد امام زمان (عج) در تمامی شهرهای استان خراسان رضوی برگزار می شود، افزود:  مراسم احیاء شب نیمه شعبان و همچنین مراسم روز این روز، میدان شهدا در صورت شرایط عادی و در غیر این صورت کاروان خودرویی  برگزار می شود.

حجت الاسلام موسوی نسب با اشاره به اینکه محله آرایی و جشن در مساجد شهر ، ویژه برنامه" هر خانه یک مهدیه" نیز برگزار می شود، افزود: در این برنامه جشن های خانوادگی و خانگی با حضور یک کارشناس مهدوی با رعایت پرتکل های بهداشتی برگزار می شود .

وی با اشاره به  همکاری های آموزشی و اعزام مبلّغ به کشورهای همسایه در عرصه مهدویت، گفت: در سال ۱۴۰۰ با همکاری حوزه علمیه هرات افغانستان ، آموزش درسنامه معارف مهدویت  را به مدت ۴ سال تحصیلی خواهیم داشت.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شعبه خراسان رضوی از اعزام مبلّغ و تربیت مبلّغ  کشورهای افغانستان، پاکستان و هند خبر داد و افزود: با همکاری خانه مطبوعات خراسان رضوی به زودی دوره های آموزشی ویژه خبرنگاران با محوریت نقش رسانه و مهدویت و برای مبلغان این مجموعه ،  سواد رسانه با رویکرد مهدویت برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

اجرای طرح «کرامت علوی» در ماه رمضان در پایگاه‌های اهدای خون

مهدویت امیدآفرین است

بیش از 49 هزار رزمنده پیشکسوت خراسانی، جانباز دفاع مقدس هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha