بازسازی مزار شهدا فیروزه همدلی مسئولان را می‌طلبد

بازسازی مزار شهدا فیروزه همدلی مسئولان را می‌طلبد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام حسین معصومی صبح دوشنبه، در ادامه دور سوم سفرهای شهرستانی، در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران فیروزه که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، حضور یافت و ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا گفت: در این شهرستان ۴۱ نفر از فرزندان ایثارگران جویای کار هستند، که از این تعداد ۲۱ نفر از فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۲۵ درصد به شمار می‌روند. توصیه ما جذب این عزیزان در فرصت‌های شغلی بومی است زیرا آزمون‌های استخدامی محدود و رقابت بسیار بالا است، که احتمال اینکه این شهرستان درخواست نیرو داشته باشد بسیار کم است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: از تعداد ۳۰۰ شهید مدفون در شهرستان فیروزه مزار ۹۱ شهید بازسازی و مزار ۲۰۹ شهید دیگر بازسازی نشده است که همدلی مسئولان را می‌طلبد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد خراسان رضوی خاطر نشان کرد: مقرر شد فرمانداری شهرستان فیروزه ضمن پیگیری جذب اعتبارات مصوب استانداری در امر بازسازی مزار شهدا با تاکید به بخشداری‌ها و دهیاری‌ها، اهتمام داشته و گزارش مربوطه را پایان هر ماه به بنیاد منعکس کند.

وی با بیان اینکه بنیاد فیروزه مشمولان دریافت مسکن ایثارگران را شناسایی می‌کند، ادامه داد: متقاضیان دریافت زمین در مرکز شهرستان ۱۴۴ نفر است که شامل ۶۲ فرزند شهید، ۳۵ همسر شهید، ۸ آزاده و ۳۹ جانباز ۲۵ درصد و بالاتر می‌باشد که پرونده این افراد به صورت فردی بررسی، و اگر فرم (ج) آنها قرمز نباشد می‌توانند از تسهیلات مسکن ایثارگری استفاده کنند.

حجت الاسلام معصومی با بیان اینکه زمین‌های قابل واگذاری به ایثارگران فیروزه در این شهرستان شناسایی و در صورت نیاز تغییر کاربری برای آنها انجام شود، ادامه داد: ایثارگرانی که وام مسکن و یا زمین ایثارگری دریافت کرده باشند فرم (ج) انها قرمز شده است، امکان استفاده از تسهیلات مسکن را ندارند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فیروزه در این جلسه گفت: از سال ۹۷ تا کنون، مدیرکل بنیاد سه مرحله به این شهرستان سفر کرده است و جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران با هدف پیگیری مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران برگزار شد.

مهدی تقی آبادی با بیان اینکه فرصت‌های بومی باید شناسایی شود، ادامه داد: در جلسه قبل مقرر شد، بنیاد لیست افراد بیکاران را اعلام کند، و سهمیه ۲۵ درصد استخدامی در ادارات دولتی و شرکت‌های وابسته به دولت پیگیری شود.

در این جلسه، ابوالفضل حکیمی پور فرماندار و تنی چند از فرماندهان نظامی و انتظامی و رؤسای ادارات نیز حضور داشتند.

گفتنی است؛ شهرستان فیروزه از توابع استان خراسان رضوی است که در ۱۴۰ کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و پرونده ۳۱۳ شهید، ۴۹۰ جانباز و ۴۰ آزاده در بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان، سند افتخار غیورمردانی است که برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی، فداکاری و مقاومت کردند و به انقلاب اسلامی عزت بخشیدند.

اخبار مرتبط

کنگره شهدای روحانی ‌۴ خرداد ماه با حضور مهمانان ملی و بین‌المللی در قم برگزار می‌شود‌

انهدام یک تیم تروریستی در بانه

وزیر آموزش و پرورش: طرح رتبه‌بندی معلمان دوشنبه هفته آینده در کمیسیون دولت مطرح می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha