جشنواره آزادگان دانش آموز در کرمان برگزار می‌شود

جشنواره آزادگان دانش آموز در کرمان برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، احمد اسکندری نسب صبح دوشنبه در نشست با کارکنان حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان بیان داشت: امور تربیتی صدقه جاریه شهیدان رجایی و باهنر است.

وی افزود: طی یک سال گذشته و با شیوع ویروس کرونا بسیاری از فعالیت‌های حوزه‌های اقتصادی اجتماعی فرهنگی تحت شعاع این بیماری قرار گرفته که فعالیت‌های آموزشی و پرورشی دستگاه تعلیم و تربیت نیز از این امر مستثنی نبوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ویروس کرونا موجب شد تا بستر جدیدی به نام سامانه شاد راه‌اندازی شود که دستاورد بی‌نظیری در حوزه تعلیم و تربیت بود.

اسکندری‌نسب تصریح کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به بهبود فضای فرهنگی جامعه کمک‌های زیادی کرده که با رشد مسئولیت پذیری، تعهد، ایمان، اعتقاد، صداقت و درستکاری در دانش آموزان باعث ارتقا اخلاق مداری در جامعه شده است.

وی گفت: از اولویت‌های اصلی دستگاه تعلیم و تربیت در حوزه فرهنگی و تربیتی می‌توان به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد که در این راستا هر ساله شاهد فعالیت‌های متعددی در این حوزه هستیم از جمله جشنواره کشوری علمدار یادواره سردار سلیمانی که بیش از ۱۷۰ هزار اثر به این جشنواره ارسال شد.

اسکندری‌نسب به برگزاری برنامه‌های راهیان نور دانش‌آموزی اشاره کرد و یادآور شد: هر ساله شاهد اشتیاق و علاقه‌مندی فراوان دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها برای شرکت در برنامه‌های راهیان نور هستیم که نشان دهنده میزان اثرگذاری بالای این برنامه بر دانش‌آموزان است زیرا روحیه معنوی آن‌ها پس از بازگشت از این اردوها کاملاً احساس می‌شود ضمن اینکه این برنامه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی و در بستر سامانه شاد برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: جشنواره آزادگان دانش آموز استان کرمان (آزادگانی که در زمان استارت دانش‌آموز بودند) برگزار خواهد شد.

وی گفت: با همکاری آموزش و پرورش و سپاه ثارالله کرمان راهیان نور مزار مطهر حاج قاسم سلیمانی در کرمان راه اندازی شده ضمن اینکه محتوای مجازی راهیان نور مکتب حاج قاسم سلیمانی نیز تهیه شده است.

اخبار مرتبط

برخی مسئولان به دنبال تعطیلی کامل مراسم ماه مبارک رمضان هستند

جانبازان ۷۰ درصد استان مرکزی در مقابل ویروس کرونا واکسینه شدند

مساجد البرز بر اساس مجوز ستاد ملی کرونا نماز جماعت را برگزار کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha