نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده در استان ایلام برگزار شد

نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده در استان ایلام برگزار شد

به گزارش سراج24، در این نشست که با همکاری مؤسسه قرآن و عترت طاها دهلران، مرکز نیکوکاری کرامت دهلران و بنیاد ملی خانواده برگزار گردید.

بیش از 50 نفر از فعالین قرآن و مربیان فرهنگی_اجتماعی و مادران دغدغه‌مند در حوزه تربیت فرزندان به صورت آنلاین در این نشست شرکت داشتند.

«حسین لاهوتی» استاد دانشگاه و سخنران نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده، با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و روز زن به اصول تربیت صحیح از نگاه قرآن پرداخت و بیان نمود: «تربیت اسلامی و الهی می‌تواند منجر به انقلاب‌های بزرگ، درون انسان و جامعه شود.»

وی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را مرهون تربیت سالم امام خمینی(ره) در درون یک خانواده متدین دانست که باعث شد خداوند وی را یاری کرده و حبّ او را در دل آحاد جامعه قرار دهد که نتیجه ی آن احیای دین پیغمبر در دنیای ستمشاهی بود.

لاهوتی تلاش حضرت زهرا (س) برای تربیت الهی ائمه را از این نوع تربیت‌های اسلامی دانست که در جوامع کنونی باید الگوی بشریت قرار گیرد.

این استاد دانشگاه با بهره‌گیری از تفسیر آیات قرآن کریم به تبیین جلوه‌های تربیت اسلامی پرداخت و افزود: «انتخاب مربی و تربیت کننده، مهم‌ترین عامل برای شکل‌گیری شخصیت پاک فرزند است. به همین دلیل باید در انتخاب معلم و تربیت کننده برای فرزندان دقت نمود.»

در ادامه نشست، مدیر مؤسسه دارالحافظین ارومیه با بیان اینکه هرکس در راه خدا گام بردارد دنیای او نیز تأمین می‌شود عوامل مؤثر در تربیت صحیح فرزندان را اینگونه برشمارد: «روح پاک و بلند -جسم سالم - تعلیم و تربیت و تغذیه پاک، همگی این صفات باید در باطن فرد تربیت کننده وجود داشته باشد تا ماحصل آن فرد تربیت شده‌ای مطلوب خواسته اولیای الهی باشد.»

وی به جایگاه سیره رضوی در زندگی و اهمیت لزوم به کارگیری آموزه‌های مکتب رضوی در تربیت خانواده پرداخت و خواستار مطالعه مکتب رضوی از سوی مربیان و مادران شد.

این نشست مجازی حدود یک ساعت به طول انجامید که برای بهره‌مندی افراد بیشتر، به صورت کامل ذخیره و در بستر فضای مجازی در شبکه‌های اجتماعی واتس‌آپ ، تلگرام و اینستاگرام بارگذاری شد.

روابط عمومی موسسه قرآن و عترت طاها ومرکز نیکوکاری کرامت دهلران

اخبار مرتبط

کشور در زمینه تقویت خانواده دچار عقب‌ماندگی است

توسعه و ترویج فرهنگ نماز نیازمند برنامه های تخصصی است

چتر مهربانی بانوی لنجانی بر سر ۲۰۰۰ خانواده نیازمند

0 نظر

ارسال نظر

capcha