نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده گلستان با موضوع صیانت از خانواده در فضای مجازی

نشست  استانی سومین کنگره ملی خانواده گلستان با موضوع صیانت از خانواده در فضای مجازی

به گزارش سراج24 همین منظور نشست استانی این کنگره در استان گلستان در تاریخ 21 بهمن ماه با مشارکت موسسه مردم نهاد مهربانوی استرآباد و کانون بانو و رسانه و مرکز امور بانوان سازمان فضای مجازی سراج با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و با حضور پرشور بانوان به صورت همزمان حضوری و مجازی برگزار گردید.

دراین نشست تخصصی با عنوان «صیانت از خانواده در فضای مجازی» پس از سخنرانی دبیر این کنگره، خانم دکتر حسینی درزمینه اهداف ایجاد کنگره ملی خانواده در استان گلستان، کارشناس محترم این نشست سرکار خانم «دکتر سیده زهرا حسینی جبلی» دکترای علوم قرآن و حدیث و مشاور خانواده و همچنین مدرس حوزه و دانشگاه با بیان مقدمه‌ای در خصوص اهمیت پرداختن به موضوع فضای مجازی، به منظور حفظ و صیانت از خانواده با تأکید بر آسیب‌های فضای مجازی بیشتر بر مصرف درست و مدیریت صحیح از فضای مجازی تأکید داشت.

وی در بخشی از سخنان خود تشریح نمود: «براساس آموزه‌های اسلامی یکی از مهم‌ترین نقش‌های والدین، تربیت صحیح فرزندان و به کارگیری الگوی برتر برای اعضای خانواده است. یکی از بهترین الگوها برای فرزندان پدر و مادر است. اگر والدین اصلاح مصرف رسانهای وبهرهمندی از فضای مجازی را از خودشان شروع کنند، فرزندان نیز از رفتارها و عملکرد آنان الگو خواهند گرفت.»

دکتر حسینی جبلی در ادامه افزود: «در زمینه مدیریت صحیح استفاده از فضای مجازی برنامه‌ریزی و زمان‌بندی درست برای استفاده از رسانه‌های جدید به کار گرفته شود. گفتگو و تعاملات خانوادگی، ارتباط بیشتر با اقوام و بستگان و ایجاد پیوند بیشتر با مراکز دینی که مروجان دین و اصول اخلاقی هستند از سایر راهکارهایی است که می‌توان در مقابله با آسیب‌های فضای مجازی به کارگرفت.» 

دبیرکنگره ملی خانواده استان گلستان خانم دکتر حسینی در ارائه گزارش این نشست بیان کرد: «نظر به اهمیت موضوع خانواده در بنیاد ملی خانواده که رکن اصلی سازندگی شخصیت فرداست؛ فضای مجازی به دلیل جذابیت و کارکردهای ویژه‌ای که دارد بیشترین وقت و توجه اعضای خانواده را به خود اختصاص می دهد. در این نشست آسیب‌های متنوع در فضای مجازی مورد بررسی قرارگرفت. در حوزه‌های مختلفی همچون حوزه فرهنگی با ترویج فرهنگ بیگانه، حوزه اجتماعی با تغییر سبک زندگی، حوزه دینی با ایجاد تشکیک در زمینه دین و شکل‌گیری شایعات در حوزه ارزش‌های دینی و در نهایت در حوزه هویتی، ایجاد هویت جهلی به جای هویت واقعی مورد بررسی قرار گرفت.»

درادامه این نشست به سوالات مطرح شده بانوان فعال فرهنگی پاسخ داده شد. در این نشست تخصصی یک بسته فرهنگی همراه با بروشوری با عنوان خانواده و فضای مجازی و کتاب کارشناس برنامه با عنوان «تربیت دینی نسل جوان با تاکید بر آسیب‌شناسی» تقدیم حضار گردید.

اخبار مرتبط

فعالیت 8 مبلغ در فضای مجازی و مساجد

ضرورت استفاده از ظرفیت های رسانه های انقلابی در فضای مجازی

توجه به شبهات فضای مجازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha