دستگیری گرداننده پیج غیراخلاقی در فضای مجازی

دستگیری گرداننده پیج غیراخلاقی در فضای مجازی

به گزارش سراج24، سرهنگ ابراهیم پرسا اظهارکرد: کارشناسان این پلیس در پی رصد و پایش فضای مجازی، با صفحه ای در یکی از شبکه های اجتماعی مواجه شدند که اقدام به انتشار تصاویر و کلیپ های غیراخلاقی می کرد.

وی افزود: محتوای بارگذاری شده بر روی این پیچ برخلاف موازین شرعی و در تضاد با قوانین جاری کشور بوده که در همین راستا شناسایی گرداننده آن در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان گلستان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان گلستان ادامه داد: با شروع تحقیقات و بررسی های فنی نهایتاً متهم که فردی ۲۰ ساله بود شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی، طی عملیات موفق پلیسی دستگیر و تجهیزات وی هم توقیف شد.

پرسا تصریح کرد: با بررسی های صورت گرفته، مشخص شد متهم گرداننده چند کانال و صفحه دیگر هم است، این فرد در ابتدا منکر اقدامات مجرمانه خود شد و با روش های فریبکارانه سعی در گمراه کردن کارشناسان این پلیس و مخفی کردن اسناد و مدارک دیجیتالی موجود بر روی گوشی خود می کرد، که با اقدام هوشیارانه کارشناسان پلیس فتا استان، ادله مورد نیاز قانونی استخراج شد.

وی گفت: متهم پس از مواجه‌شدن با مستندات و ادله غیرقابل‌انکار به جرم خود اعتراف و هدف خود از انتشار محتوای برخلاف عفت عمومی را افزایش تعداد اعضاء عنوان کرد.

پرسا افزود: کاربران باید با مطالعه قانون جرائم رایانه ای از بایدها و نباید های فعالیت در فضای مجازی اطلاع داشته باشند و به هنجارهای جامعه و قوانین جاری کشور احترام بگذارند.

رئیس پلیس فتا استان گلستان از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی و یا نیاز به دریافت مشاوره مراتب را از طریق سایت پلیس فتا با ما در میان بگذارند.

اخبار مرتبط

دستورالعمل ساماندهی تبلیغات در فضای مجازی ابلاغ شد

رفتار شهید بابایی با نگهبانی که مانع ورودش به فرودگاه شد

تاثیر فضای مجازی در شیوه زندگی مردم در دوران کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha