تبدیل اعتکاف به یک جریان عمومی توسط دانشگاهیان

تبدیل اعتکاف به یک جریان عمومی توسط دانشگاهیان

به گزارش سراج24، مراسم رونمایی از پوستر نخستین جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان و آئین رونمایی از نشان ملی اعتکاف دانشگاهیان با حضور حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و نمایندگانی از وزارت علوم، دانشگاه آزاد، دانشگاه قم در سازمان مرکزی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد.

حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها گفت: به برکت انقلاب اسلامی آثار مختلفی در جامعه متبلور شده که یکی از مهمترین این آثار، اعتکاف بوده است.

وی افزود: علیرغم القائات دین گریزی و ترویج انحرافات و فرق انحرافی و مواردی که مطرح می‌شود، یک واقعیتی که انکار ناپذیر است، تجلی عظیم دین در زندگی مردم است.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: جوانان و دانشگاهیان در عرصه‌های معنوی پیشرو بوده اند به طوری که اعتکاف را به یک جریان عمومی تبدیل کردند و این امر به برکت توجه دانشگاهیان به امر اعتکاف روی داد. همان مسئله‌ای که در اردوهای جهادی نیز ما شاهد آن بودیم.

رستمی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه اعتکاف در حال بین المللی شدن و بین المللی نیز شده بود، کووید ۱۹ باعث شد که دو سال این برنامه را برگزار نکنیم. آخرین سال اعتکاف دانشجویان جهان اسلام را در مسجد کوفه برگزار کردیم.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها گفت: شیوع بیماری کرونا باعث شد تمام برنامه ریزی های ما در این زمینه تقلیل کند و ظرفیت مجازی به عنوان زیست واقعی و جدی پیش روی مجریان قرار گیرد.

وی به برگزاری جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان در فضای مجازی اشاره و تأکید کرد: این اعتکاف می‌تواند فرصتی برای تجدیدنظر و آماده شدن دانشگاهیان برای حرکت‌های بزرگی مانند تولید واکسن ایرانی و غیره شود.

رستمی ادامه داد: فضای مجازی، ظرفیت خوب برای ترویج معنویت دارد که باید از آن استفاده کرد.

وی تصریح کرد: طراحی فضای معنوی اعتکاف در این جشنواره مورد توجه دانشگاهیان قرار گیرد.

اخبار مرتبط

مراسم جشن عید غدیر خم در بمبئی برگزار می‌شود

بیم محروم شدن از غافله اربعین حسینی آتش به جانمان انداخته است

لغو آیین سنتی «مسلمیه» در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی به دلیل شیوع مجدد کرونا / مراسمات از طریق صداوسیما پخش می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha