ساخت دستگاه‌های مشاغل خانگی برای اشتغال جوانان اصفهان

ساخت دستگاه‌های مشاغل خانگی برای اشتغال جوانان اصفهان

به گزارش سراج24، سعید دادگستر با اشاره به هفته اقتصاد مقاومتی و فعالیت جوانان در این راستا اظهار داشت: جوانان توانایی و استعدادهای بسیاری دارند که دیده نشده و بیشترین چالش آنها به حمایت و معرفی بر می‌گردد زیرا تجربه کافی را دارند اما حمایتی برای دیده شدن ندارند.

وی با بیان اینکه گروه جهادی شهید باکری متشکل از جوانانی نخبه و مخترع است، گفت: حتی با وجود اینکه حرفه اصلی این جوانان متفاوت است اما به صورت جهادی برای رونق و احیای اقتصاد مقاومتی تلاش می‌کنند و برای ایجاد اشتغال و به ویژه مشاغل خانگی که پربازده هستند، فعالیت دارند.

مسئول گروه جهادی شهید باکری بیان داشت: با توجه به نیازسنجی مناطق حاشیه شهر اصفهان و رونق بازار گیاهان دارویی و خشک کردن میوه‌ها، دستگاه‌هایی در ابعاد کوچک برای مشاغل خانگی و حتی بزرگ‌تر برای کارگاه‌ها ساخته می‌شود.

وی افزود: از دیگر دستگاه‌های ساخته شده توسط این گروه جهادی، آب گوجه‌گیری و یا آب انار، غوره و … است که در ابعاد کوچک اما با قدرت بالا ساخته شده و همچنین دستگاه‌های خشک کن که تولید بیشتری نسبت به سایر دستگاه‌ها داشته توسط این گروه انجام می‌شود.

عدم حمایت مالی گروه‌های جهادی

دادگستر از اینکه حمایت معنوی و مالی نداشتند، گلایه داشت و گفت: حمایت مالی خاصی نداریم به ویژه در شرایط کرونا و تحریم و این مجموعه بدون وابستگی راه اندازی شده که تلاش کردند در مسیر کارآفرینی و مشاغل خانگی، ایجاد اشتغال و حتی تهیه ابزار و آموزش برای جوانان پیش قدم شوند تا آنها نیز به خودکفایی در این حوزه برسند و بتوانند دستگاه تولید کنند.

وی از اختراع جدید و به ثبت رسیده این گروه گفت: کل کشور ایران روی گسل واقع شده و زمین لرزه‌های بسیاری در آن رخ می‌دهد، از این رو دستگاهی را اختراع کردیم که زمان طلایی شروع زلزله تا زمانی که مردم احساس کنند را اعلام و چند ثانیه قبل از وقوع زلزله اطلاع رسانی می‌کند.

مسئول گروه جهادی شهید باکری خاطر نشان کرد: این اختراع به ثبت و تولید رسیده است و مشابه خارجی آن بسیار کمیاب است که با هزینه مناسبی می‌تواند در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مردم به این باور برسند که شغل تنها به مشاغل دولتی خلاصه نمی‌شود، گفت: برای جذب بیشتر جوانان و ایجاد اشتغال به سازمان‌ها و نهادهای مختلفی مراجعه می‌کنیم که با توضیحات و ارائه در بحث اقتصاد مقاومتی جذب صورت می‌گیرد و البته از آنها طلب می‌کنیم که برای معرفی بیشتر این جوانان گروه و توانایی آنها حمایت لازم را داشته باشند.

اخبار مرتبط

جوانان انقلابی نسبت به شناسنامه جنایات صهیونیستی روشنگری کنند

مراسم شب‌های قدر در فضای باز ۴۹ امامزاده اصفهان برگزار می‌شود

جوانان را با آثار معلم شهید مطهری آشنا کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha