با محبت بذر نماز، نیایش و عبادت را در دل فرزندان بکاریم

با محبت بذر نماز، نیایش و عبادت را در دل فرزندان بکاریم

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، امروز در نشست ویدیوکنفرانسی با فعالان اجرایی اقامه نماز ویژه ائمه جماعات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، با اشاره به ویژگی‌های نماز مطلوب از دیدگاه قرآن کریم، افزود: به لسان قرآن کریم، نمازی ثمربخش است که دائمی باشد.  

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در ادامه با تاکید بر یکی از شروط نماز مطلوب که حفاظت از نماز بوده و انسان باید به قرائت نماز اول وقت و حفاظت در نماز بسیار توجه کند، افزود: سومین ویژگی نماز مطلوب نیز داشتن خشوع در نماز است.  

وی با اشاره به اهمیت جاری شدن معنویت در زندگی بشری، گفت: نماز، آن عمل واجبی است که راه اتصال به پرودگار متعال بوده و یکی از نشانه‌های ایمان انسان است.  

حجت‌الاسلام‌ حسینی با تاکید بر یکی از نشانه‌های اهل ایمان نیز همان خشوع در نماز است، ادامه داد: نماز، ستون دین و تعیین کننده فاصله بین ایمان و کفر است که باید در عمل به این فریضه دینی نهایت تلاش خود را به کار بگیریم.  

وی افزود:  تشویق، بهترین شیوه ترغیب فرزندان، کودکان و جوانان به نماز است و در سیره بزرگان دین پیامبر عظیم‌الشأن اسلام، ائمه اطهار(ع) و علمای دین، این سیره همواره مد نظر بوده است.  

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد:  ایجاد محبت در بین خانواده،  یکی دیگر از شیوه‌های دعوت به نماز است و ‌ با محبت و مهرورزی فرزندان را به نماز دعوت کنیم، چراکه این شیوه، بهترین شیوه برای دعوت به نماز است.  

وی ادامه داد: سعی کنیم با محبت بذر نماز، نیایش و عبادت را در دل فرزندان خود بکاریم.

اخبار مرتبط

نتایج مسابقات قرآن و نماز دانش‌آموزان در بخش پژوهشی اعلام شد

کسب رتبه های برتر مسابقات قرآن و عترت توسط ۹ دانش آموز فارسی

ستاد نماز جمعه خراسان شمالی به جوان‌ها میدان دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha