اعطای تسهیلات بلاعوض برای تکمیل واحدهای مسکونی روستایی در زنجان

اعطای تسهیلات بلاعوض برای تکمیل واحدهای مسکونی روستایی در زنجان

به گزارش سراج24، رضا خواجه‌ای در زنجان با بیان اینکه، از ابتدای سال‌جاری به میزان 275 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برای ساخت و تکمیل واحدهای مسکونی روستایی پرداخت شده است، اظهار کرد: از این میزان 216 میلیارد ریال مربوط به تفاهم‌نامه بین سازمان برنامه و بودجه، استانداری زنجان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت 2 هزار واحد مسکن محرومان است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: این نهاد برای ساخت مسکن روستایی ایتام، خانوارهای دارای دو عضو معلول و بیشتر و همچنین تکمیل واحدهای نیمه تمام، تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌کند.

وی همچنین به اعطای تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی با کارمزد 5 درصد تا سقف 50 میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر نیز اشاره کرد و گفت: با شناسایی مناطق کم برخوردار و برنامه‌ریزی مناسب می‌توان روند رو به رشدی را در ارائه تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی دنبال کرد.

خواجه‌ای میانگین مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی در کشور را 41 درصد عنوان و خاطرنشان کرد: زنجان از حیث مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی جزو استان‌های پیشروی کشور محسوب می‌شود به طوری که در این زمینه 12 درصد از متوسط کشوری جلوتر است. 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه، نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم‌سازی از اهداف اصلی این نهاد انقلابی است، تاکید کرد: مهندسان نقش و مسؤولیت خطیری در نظارت بر ساخت و سازها بر عهده دارند تا ساختمان‌‌ها با اصول فنی و طبق آیین‌نامه مقررات ملی ساختمان بنا شوند. 

وی از فعالیت 134 ناظر نظام فنی روستایی در این استان برای نظارت بر ساخت و سازهای روستایی خبر داد و افزود: هم اکنون 15 دفتر فنی و مهندسی نیز برای طراحی واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان فعال است.

اخبار مرتبط

۳۵۳۵ نهال به یاد شهدای زنجان غرس می شود

نشست استانی سومین کنگره ی ملی خانواده در استان زنجان برگزار شد

کارهای خیر در استان زنجان باید تبلیغ و تقویت شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha