اهدای یک هزار و 300 دستگاه تب لت به دانش‌آموزان نیازمند زنجانی

اهدای یک هزار و 300 دستگاه تب لت به دانش‌آموزان نیازمند زنجانی

به گزارش سراج24، هدایت صفری در زنجان اظهار کرد: کمیته امداد در کنار بستر‌سازی برای توانمندسازی اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت‌، توجه به مباحث فکری و فرهنگی جامعه هدف از طریق فراهم کردن زمینه تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت از رویکردهای مهم و اساسی کمیته امداد در این بخش بوده و باور داریم توجه به امور فرهنگی و آموزشی هزینه‌کرد نیست، بلکه سرمایه‌گذاری پر سودی است که منفعت آن متوجه فرد، خانواده و در نهایت جامعه می‌شود.  

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان  با اشاره به اینکه اعتقاد داریم خوداتکایی و خودکفایی واقعی در گرو غنای اطلاعات و ارتقای دانسته‌های خانواده‌ها است، ادامه داد: با همین رویکرد هموار کردن مسیر توانمندسازی فکری و فرهنگی خانواده‌ها از طریق سرمایه‌گذاری پرسود در حوزه آموزش و فراهم کردن امکان تحصیل دانش‌آموزان تحت حمایت از مهم‌ترین راهبردهای کمیته امداد بوده که با هدف زمینه‌سازی برای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت و قطع فقر بین نسلی در آنان، عرضه می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 3 هزار و ۵۷۰ دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان هستند، ادامه داد: یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد استان زنجان با توجه به عدم امکان حضور دانش‌آموزان در مدارس به علت محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا فراهم کردن بسترهای لازم برای بهره‌مندی همه دانش‌آموزان تحت حمایت از آموزش غیرحضوری بوده است. صفری تصریح کرد: حمایت از مددجویان صورت گرفته تا از این طریق فرآیند تحصیل و علم‌آموزی این افراد که بخشی از آنان از استعدادهای درخشان، نخبگان علمی، فرهنگی، قرآنی، هنری، ورزشی و... هستند، متوقف نشود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان افزود: به کمک خیران و نیکوکاران وهم افزایی کمیته امداد استان تاکنون یک هزار و 300 دستگاه تبلت و گوشی هوشمند  تهیه و یا درحال تامین برای دانش‌آموزان  نیازمند فاقد لوازم آموزش غیرحضوری با اولویت مناطق محروم انجام گرفته است.

صفری افزود: تأمین مسکن مناسب برای خانواده‌های مورد حمایت در کنار ارائه خدمات اشتغالزایی و فرهنگی و تحصیلی به جامعه هدف این نهاد از ارکان مهم توانمندسازی بوده و با همین رویکرد از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 2 هزار و ۵۷۲ قلم خدمت در قالب ساخت، خرید، تعمیر و تکمیل مسکن با اعتباری بالغ بر  ۲۰ میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان هزینه شده است که تا پایان سال روند افزایشی خواهد داشت.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان سرعت‌بخشی به فعالیت‌های حوزه اشتغال و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها برای فراهم کردن زمینه درآمدزایی خانواده‌های مورد حمایت، ایجاد اشتغال را کمک به تقویت اقتصاد و نظام عنوان کرد و ادامه داد: لازمه تحقق اهداف و برنامه‌های این نهاد در حوزه اشتغالزایی برای جامعه هدف، با درک صحیح از شرایط امروز، کار میدانی و عملیاتی و جاری کرد.

اخبار مرتبط

تامین اعتبار طرح‌های نیمه تمام ارمغان سفر آیت الله رییسی به زنجان

اجازه نمی دهیم تولید در کشور دچار وقفه شود

سازوکارهای لازم برای پیگیری مصوبات سفر پیش‌بینی شده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha