امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه فرهنگ‌سازی شود

امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه فرهنگ‌سازی شود

به گزارش سراج24، آیت الله علم الهدی روز گذشته در دیدار دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و جمعی از مدیران این نهاد، با بیان این‌که باید در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، فرهنگ‌سازی کنیم، اظهار کرد: قبل از وجود ستاد امر به معروف و نهی از منکر، ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر وجود داشت، وقتی شما این فرهنگ را احیا کنید، مردم نیز خود آمران امر به معروف و نهی از منکر می‌شوند.

وی با تأکید بر این‌که «جوسازی علیه این فرهنگ در جامعه»، مانع فرهنگ‌سازی امر به معروف و نهی از منکر است، خاطرنشان کرد: دشمنان ما وقتی می‌خواهند به ما ضربه بزنند، برای کارها ارزش‌گذاری می‌کنند، کارهای شیطانی که مد نظر خودشان هست را ارزش‌گذاری می‌کنند و افرادی را هم که با این‌ها مخالفت می‌کنند ضد ارزش می‌دانند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه دشمن از این ابزار برای فساد استفاده می‌کند و عزیزان ما باید مراقب جبر شکنی باشند، گفت: عنصر امر به معروف و نهی از منکر یک عنصر جهادی است و این مسئله، یک جهاد است که ما برای این وظیفه شرعی سه مرتبه داریم.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: اگر تشکیلات امر به معروف و نهی از منکر نداشته باشیم، نمی‌توانیم فرهنگ‌سازی کنیم البته در استان خراسان رضوی تشکیلاتی به اسم طلایه‌داران فعالیت می‌کنند و درصدد فرهنگ‌سازی این موضع هستند؛ در هر استانی که شما عزیزان حضور دارید باید تشکیلات‌سازی کنید و جوان‌های مخلص را به این تشکیلات دعوت کنید.

وی یادآور شد: شما عزیزان باید آموزش‌هایی را قرار بدهید تا فرزندانمان در همه بخش‌ها بتوانند این فعالیت جهادی را هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی انجام دهند، هر زمانی که شما عزیزان در کارتان جدی باشید، کار شما هم جدی می‌شود.

امام جمعه مشهد اضافه کرد: پای امر به معروف و نهی از منکر بایستید که ان‌شاءالله جزو سربازان مقدس امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) باشید.

اخبار مرتبط

مطالبه گری از مسئولان مهمترین رویکرد ستاد امر به معروف است

۱۴۰۰ گروه جهادی تخصصی امر به معروف و نهی از منکر در کشور تشکیل شد

غفلت از امر به معروف و نهی از منکر باعث فسادهای فعلی شده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha