نخستین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی برگزار شد

نخستین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی برگزار شد

به گزارش سراج24، عصر امروز و به همت بسیج رسانه استان مرکزی جشنواره رسانه‌ای ابوذر برگزار و از برترین های این جشنواره تجلیل شد.

در این مراسم که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، مدیرکل تبلیغات اسلامی، خانواده شهدای رسانه و جمعی از مسوولان حضور داشتند.

رئیس بسیج رسانه استان مرکزی طی سخنانی گفت: جشنواره رسانه ای ابوذر تاکنون 6 دوره در کشور برگزار شده که امسال نخستین دوره این جشنواره در استان مرکزی برگزار می‌شود.

ربیعی افزود: این جشنواره قرار بود سال گذشته برگزار شود که به دلیل شیوع کرونا امکان برگزاری آن فراهم نشد.

وی تصریح کرد: این جشنواره با هدف تخصصی کردن و فراهم کردن بستر رشد رسانه‌ها از نظر محتوایی برگزار می‌شود.

ربیعی گفت: جشنواره فرصت بهتر دیده شدن آثار اصحاب رسانه را فراهم می‌سازد.

وی افزود: بیش از 300 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که با نظر هیات داوران برترین آثار معرفی و به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان مرکزی از راه‌اندازی دبیرخانه دائمی جشنواره خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز برگزاری این جشنواره را اتفاق خوشایندی دانست و گفت: ابوذر راوی ارزش‌های ولایت بود در روزگار تلخ و تاریک حکومت باطل اموی.

حجت‌الاسلام عباس دانشی با اشاره به اینکه نام جشنواره به خوبی ابوذر انتخاب شده است، افزود: ابوذر غربت و تنهایی را پذیرفت و مرگ در بیابان را پذیرفت اما برای ترویج فرهنگ ولایت از پای ننشست.

وی تصریح کرد: مجاهدت ابوذر الگو و سرمشقی شد برای بشریت که سرسختی او در بیان حقایق و پایمردی او در ابراز ارادت به ساحت ولایت می‌تواند چراغ راه ما باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه زمانی که کاری و عرصه‌ای آمیحته با عزم بسیج شود ماندگار است، افزود: در کار بسیج شجاعت امانتداری پاکی موج میزند که باید برای اهل رسانه که می‌خواهند کاری مانند ابوذر کنند این مهم  نیز مد نظر قرار گیرد.

دانشی گفت: سهم مرکزی از رویدادهای فرهنگی سهم خوبی نبوده است، کم‌کاری و بی‌توجهی حوزه فرهنگ را می‌پذیریم.

وی ادامه داد: بنا داشتم این تعطیلی‌ها نباشد اما کرونا اجازه نداد، اما بیکار ننشستیم و طرح‌های خوبی را به صورت مجازی برگزار کردیم.

وی تصریح کرد: امیدوارم که این جشنواره از این پس  تعطیل نشود و ما نیز تلاش خواهیم کرد جشنواره‌ها تعطیل نشود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تاکید کرد: جامعه مطبوعات باید خود مطالبه‌گر باشند و با مطالبه‌گری در بهبود امور نقش‌آفرینی کند.

دانشی همچنین با اشاره به انتخابات خانه مطبوعات بیان داشت: تلاش داریم خانه مطبوعات را به دور از بازی سیاسی تشکیل دهیم که از خبرنگاران خواهش داریم عضویت خود در  خانه مطبوعات تکمیل کنند.

مسول هیات داوران جشنواره نیز گفت:در مجموع ۳۲۵ اثر به دبیرخانه جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان مرکزی ارسال شد که این تعداد اثر در شش قالبِ خبر، گزارش، مصاحبه، یادداشت و تولیدات چند رسانه‌ای در ۱۰ محور موضوعی شامل انقلاب اسلامی، اقتصاد مقاومتی، رونق و جهشت ولید، امر به معروف و نهی از منکر، مسائل صنفی اصحاب رسانه،کرونا و کمک مومنانه، بسیج و حوزه‌های اقدام،محرومیت‌زدایی، ایثار، شهادت و چهل سالگی دفاع مقدس، آسیب‌های اجتماعی،بصیرت، دشمن‌شناسی، مبارزه با تروریسم و خروج آمریکا از منطقه به دبیرخانه ارسال شد.

علی حبیبی با اشاره به تعداد آثار دریافتی به تفکیک قالب ها گفت: ۴۸ خبر، ۱۰۵ گزارش، ۶۳ مصاحبه،9 یادداشت و ۱۰۰ اثر از تولیدات چند رسانه‌ای ارسال شد.

وی تصریح کرد: هیئت داوران مسئول رسیدگی به کل آثار تولیدی رسانه های استان نیست و صرفاً موظف است تا آثار دریافتی از سوی رسانه‌ها را داوری کنند. لذا حتما آثار خوب دیگری هم در بین تولیدات رسانه ای استان طی یک سال اخیر هست اما به دلیل این که این آثار به دستمان نرسیده در دایره برگزیدگان نیامده است، هم چنین ممکن است یک رسانه تعداد آثار بیشتری را در زمان مقرر ارسال نموده و طبیعتاً ضریب انتخاب را برای خود بالاتر برده است.

در این مراسم از آثار برتر جشنواره تجلیل شد.

اخبار مرتبط

جشنواره طراوت برگزار می‌شود

استمرار جشنواره کتابخوانی رضوی نقطه قوت این حرکت فرهنگی

فراخوان دومین جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha