بزرگترین خدمت، تربیت کردن فرزندان است که در آینده برای اسلام مفید باشند

بزرگترین خدمت، تربیت کردن فرزندان است که در آینده برای اسلام مفید باشند

به گزارش سراج24، شهید یدالله آقایی میبدی، یکم مهر سال 1336 در شهرستان میبد به دنیا آمد.

وی تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود و سپس به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. این شهید گرانقدر بیست و دوم بهمن سال 1364 در ام الرصاص عراق بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید.

پیکرش مدتها در منطقه بر جا ماند و سوم مهر سال 1376 پس از تفحص در گلزار شهدای روستای ارمبویه تابعه شهرستان پاکدشت به خاک سپردند.

وصیتنامه شهید 

بسم الله الرحمن الرحیم

« أَمْ حَسِبْتُمْ أَنْ تَدْخُلُوا الْجَنَّةَ وَلَمَّا یَأْتِکُمْ مَثَلُ الَّذِینَ خَلَوْا مِنْ قَبْلِکُمْ مَسَّتْهُمُ الْبَأْسَاءُ وَالضَّرَّاءُ وَزُلْزِلُوا حَتَّى یَقُولَ الرَّسُولُ وَالَّذِینَ آمَنُوا مَعَهُ مَتَى نَصْرُ اللَّهِ أَلَا إِنَّ نَصْرَ اللَّهِ قَرِیبٌ »

«گمان می کنید به بهشت داخل خواهید شد بدون آنکه خدا امتحان کند و آنان که جهاد در راه دین کرده و آنها که در سختیها صبر و مقاومت کنند مقامشان را بر عالمی معلوم گرداند. قرآن کریم سوره آل عمران آیه 142»

به نام الله هستی بخش جهان هستی

و با سلام به امام زمان (ع) منجی بشریت و نجات بخش جهان از منجلاب تاریخ و با سلام به شهدای راه حق و عدالت که با خون خود درخت اسلام را آبیاری کردند و راه زندگی کردن و چگونه مردن را به ما آموختند و سلام به خانواده شهدا که بهترین عزیزان خود را در راه اسلام فدا کردند تا اینکه جهانخواران نتوانند به سرزمین مقدس ما تجاوز کنند و به اسلام ضربه بزنند و به امید پیروزی نهایی اسلام بر کفر جهانی بر سر کردگی امریکای جنایتکار.

این وصیت نامه را در تیپ سید الشهدا (ع) در چادر کنار دیگر برادران رزمنده می نویسم و انشاالله به این وصیت نامه که یک بنده شرمنده و ناچیز خدا می‌نویسد جامه عمل بپوشانید و به همین وصیت نامه عمل کنید. کاری به وصیت نامه های قبلی نداشته باشید.

و با شرمندگی از خدا می خواهم که اگر لیاقت شهادت را داشتم این آخرین وصیت نامه‌ام باشد چون می‌ترسم که بیش از این گناه کنم و توفیق به جبهه آمدن را دیگر نداشته باشم بهر حال رضایم به رضای خدا و اما هدفم از جبهه آمدن این بود که این تکلیف الهی را که به گردن تک تک ما می باشد انجام داده باشم چون جهاد برای همه واجب است و امام عزیزمان جهاد را یک تکلیف دانسته است و ما هم باید به خدای او که خدای حسین (ع) است لبیک گفته و من هم چنینی کردم که امیدوارم مورد رضای خدا واقع شود. و خدا را هزاران بار شکر می کنم که این سعادت را نصیبم کرد که در راه او با دشمنان اسلام بجنگم تا اینکه آخر به شهادت برسم.

و اما پیامی به امت حزب الله به عنوان یک برادر کوچک شما که اولا قدر امام عزیز را بدانید که اگر امام نبود باز هم زیر یوق چپاول گران شرق و غرب بودیم پس ما باید بیشتر قدر امام را بدانیم و قدر دانستن این نیست که بزبان بگوئیم بلکه این است که به گفته‌های او عمل کنیم در جبهه‌ها بیشتر حضور پیدا کنیم تا اینکه خدای نکرده دشمن از نبودن ما سواستفاده نکند و مانند اول جنگ به خاطر خیانت‌های بنی صدر خائن بر سر ما بیاید و انشاالله آن روز نخواهد آمد.

و وحدت و انسجام خود را هر چه بیشتر به رهبری امام امت حفظ کنید که دشمن از همین وحدت شما می ترسد و هراس دارد هر کجا وحدت بوده است دشمن از آنجا ضربه خورده است و اما در رابطه به جبهه آمدن خودم من را هیچکس نگفت که به جبهه برو خودم وظیفه دانستم که باید به جبهه بروم و کسی بزور مرا نفرستاد و اگر من نمی‌آمدم وجدانم ناراحت بود و فردای قیامت در جلوی حسین (ع) و امام عزیزمان روسیاه بودم جوابی نداشتم بدهم پس برای این بود که به جبهه آمدم تا وظیفه خود را انجام بدهم و امیدوارم که خدا قبول کند.

و اما پیامی برای مادرم ای مادر عزیز، آفرین بر تو که چنین استوار و قهرمان ایستادی و قبول کردی که فرزندت به جبهه برود و باید بگویم که غیر از خدا هیچ کس نمی‌تواند پاداش شما را بدهد و ای مادر از تو می‌خواهم که حلالم کنی چون تو آرزو داشتی که من روزی بزرگ شوم و تو را کمک کنم ولی من نتوانستم که آن آرزوی تو را برآورم و شرمنده ام و اگر شهید شدم و خدا این اجازه را به من داد انشاالله که شما را شفاعت می کنم.

ولی مادر عزیز، من را دعا کن و بگو که خدا مرا ببخشد چون دعای مادر در حق فرزند مستجاب می‌شود و یک خواهش دارم که پس از شهید شدن من در جلوی مردم کمتر گریه کن تا که دشمنان اسلام خوشحال نشوند.

و تو ای همسر عزیز و گرامی که من باید در کنار تو باشم ولی خواست خدا این بود و ما هم باید راضی باشیم به رضای خدا و این یک امتحان است برای من و تو برای من بود که به جبهه بروم و برای تو است که مانند زینب(س) که بعد از حسین(ع) پیام رسان خون حسین و شهیدان بود تو هم باید چنینی باشی.

چون تو تنها همسر شهید نیستی و آخرین هم نخواهی بود پس باید بیش از پیش برای اسلام خدمت کنی و بزرگترین خدمت تو تربیت کردن فرزندان است که بتوانند در آینده اینها برای اسلام مفید باشند انشاالله.

و اما از اینکه نتوانستم حق همسر را بجا بیاورم عدر می خواهم و باید من را ببخشید و حلالم کنی من برای تو همسری خوبی نبودم و تو از اول با رنج و مشقت روبرو بودی که امیدوارم خدا خودش اجر شما را بدهد و باز اگر شهید شدم و خدا اجازه شفاعت را داد انشاالله که شما را شفاعت می‌کنم. شما هم ما را از دعا فراموش نکن که حتی در آن دنیا هم احتیاج به دعای شماها دارم. و هر وقت ناراحت شدید به فکر خدا باش که یاد خدا دل‌ها آرام می‌گیرد. الا بذکرالله تطمئن القلوب.

و اما فرزندان عزیزم اکرم و الهه محمد و ملیحه و سعیده شما ممکن است که الان درک نکنید که من چه می‌گویم ولی در آینده می‌فهمید که چه گفته‌ام و شما باید مانند فرزندان حسین (ع) باشید و درس از آن کودکان بگیرید و برای آینده مفید باشید. محمد تو باید سلاح را در دست بگیری و در آینده جای پدرت پر کنی که جنگ ما تنها با عراق نیست بلکه تا روزی که ظلم در جهان باشد ما هم باید با آن مبارزه کنیم.

و ای برادرانم رضا و حسین علی بدانید که این راهی که من رفتم راه حسین است و راه شهدا و اگر سعادت می‌خواهید این راه را دنبال کنید که خیر و سعادت در دنیا و آخرت در همین است و گرفتاری دنیا تمام شدنی نیست «حب الدنیا راس کل خطیئه» یعنی دوست داشتن دنیا منشاء تمام گرفتاری‌ها است.

پس زیاد دل به دنیا نبندید و بیشتر به فکر آن دنیا باشید و حتماً اولین کاری را که می‌کنید اگر تاکنون خمس مال ندادید هر چه زودتر بروید و بدهید و از شما می‌خواهم که مرا ببخشید که نتوانستم برای شما برادر خوبی باشم و در آخر از مسئولین محترم عاجزانه تقاضا دارم که جلوی این اعمال امریکا که امروز با بی‌بند و بار ما به صحنه آمدند جلوی آنها را با شدت عمل بگیرید که ضربه این ها کمتر از جنگ نیست.

و دوستان و آشنایان تقاضا می کنم که مرا ببخشند و هر کس که طلبی دارد به آن بدهید و از همه مردمی که مرا می‌شناسند طلب بخشش می کنم و می‌خواهم که مرا حلال کنند.

و در رابطه خودم اول اینکه دو سال روزه مرا بگیرید و اگر ممکن بود مرا در بهشت زهرا دفن کنید و اگر جنازه من هم نیامد هیچ ناراحت نشوید که انسان هر کجا که باید برود می‌رود و فرق نمی کند که او در اینجا باشد و یا اینکه در جاهای دیگر و قیم بچه ها مادرشان باشد و امیدوارم که تمامی شما موفق باشید و برای اسلام خدمت کنید و در دعاهای کمیل و توسل امام را دعا کنید و ما را هم دعا کنید که انشاالله همگی در آن دنیا در کنار مولایمان حسین (ع) باشیم. دیگر عرضی نیست خدا نگهدار شما باشد.

اخبار مرتبط

مبلغان به استفاده از ابزار نوین تبلیغ اهتمام ورزند

مساجد آستارا شیوه نامه‌های بهداشتی را در ایام محرم رعایت کنند

محرم ماه عشق و دلدادگی به مکتب امام حسین (ع) است

0 نظر

ارسال نظر

capcha