حضور در فضای مجازی سازنده و اثرگذار باشد

حضور در فضای مجازی سازنده و اثرگذار باشد

به گزارش سراج24، آیت‌الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در نشست هماهنگی برگزاری همایش ملی علل و پیامدهای فقر و راه‌کارهای مبارزه با آن در کلام و سیره امام علی(ع) گفت: ماه مبارک رجب بسیار با فضیلت و پر برکت است و هر قدم خیری که در این ماه برداشته می‌شود به اندازه صدها اقدام مؤثر برکت و اثر دارد و ما باید از این فرصت ارزشمند به خوبی استفاده کنیم و آن را مقدمه‌ای برای ورود به ماه‌های با عظمت شعبان و رمضان بدانیم.

دری نجف آبادی اظهار کرد: با وجود اینکه امسال شاید نتوانیم ایام نورانی اعتکاف را در مساجد برگزار کنیم؛ اما همه دستگاه‌ها باید جایگزین کردن برنامه های فرهنگی دیگر برنامه ریزی کنند.

وی ادامه داد: خدمت به اهل بیت (ع) یک فرصت ارزشمند است که به برکت انقلاب اسلامی در کشور ایجاد شده و در ایام ماه مبارک رجب به واسطه وجود بیماری کرونا و عدم برگزاری برنامه‌های حضوری باید تمرکز بر روی خدمت به مردم باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: ایام ولادت با سعادت امیرالمؤمنین(ع) فرصتی ارزشمند است تا بار دیگر باب خدمت صادقانه به مردم سیره امیرالمؤمنین (ع) را برای مردم تبیین کنیم و خدمات باید در این ایام به شکل محله محور و نقطه‌ای انجام شوند.

دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه تأسیس بنیاد غدیر در کشور خیرات و برکات فراوانی داشته گفت: امروز آثار آن را به‌وضوح در راستای تبیین سیره امیرالمؤمنین(ع) و مکتب غدیر در جامعه مشاهده می‌کنیم.

وی ادامه داد: استان مرکزی باوجود ظرفیت‌ها و امکانات فراوانی که دارد باید با هم‌افزایی و همدلی کارهای بزرگ و ارزشمندی در راستای تبیین سیره امیرالمؤمنین (ع) انجام دهد و این‌یک ضرورت است چراکه حیات جامعه بشریت به‌واسطه سیره امیرالمؤمنین (ع) و مکتب ارزشی غدیر است.

امام‌ جمعه اراک افزود: همایش ملی علل و پیامدهای فقر فرهنگی و فرهنگ فقر در سیره امیرالمؤمنین (ع) یک برنامه لازم و اثرگذار است که در این ایام برگزار می‌شود و امیدواریم در راستای برپایی عدالت در جامعه اثرگذار باشد.

وی یادآور شد: امروز نیازمند این هستیم در کارهای فرهنگی اثرگذاری و ماندگاری را بیشتر توجه داشته باشیم و اقدامات باید بر روی روحیات معنوی، اجتماعی و فرهنگی مردم اثرگذار باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی بیان کرد: استان مرکزی در ایام کرونا بسیار خوش درخشید و منشأ اقدامات بزرگی بود که در ایام با سعادت ولادت امیرالمؤمنین (ع) باید همه در دست یکدیگر دهند و کارهای بزرگی در راستای از بین بردن فقر انجام دهند.

دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت فضای مجازی نباید فراموش شود، افزود: آن چیزی که بسیار مهم است حضور سازنده در فضای مجازی است و حضور ما نباید منفعل باشد.

امام‌ جمعه اراک اضافه کرد: متأسفانه یکی از مشکلاتی که در خصوص استفاده از فضای مجازی با آن روبه‌رو هستیم حضور منفعل است و ما نباید در فضای مجازی در زمین دشمن بازی کنیم.

وی ادامه داد: حضور هدفمند و سازنده در فضای مجازی برای اثرگذاری برنامه‌ها باید در دستور کار همه باشد و این هدفمندی نیازمند هم‌افزایی و مشارکت همه‌جانبه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: امروز باید اولویت‌ها در فضای مجازی به‌خوبی شناسایی شوند و در راستای آنها اقدامات هدف‌گذاری شود و نباید حضور در فضای مجازی وابسته به فعالیت‌های دشمنان باشد؛ چراکه ما خودمان باید برنامه محوری پیش برویم.

دری نجف‌آبادی گفت: در ایام ماه رجب باید به مناطق آسیب‌پذیر و حاشیه‌ای توجه ویژه‌ای شود و در راستای ایجاد امید، انگیزه و نشاط مردم برنامه‌های شاخصی هدف‌گذاری شود و در طی یک برنامه ۵ ساله اقدامات اساسی برای رفع محرومیت‌ها انجام شود.

امام‌ جمعه اراک یادآور شد: اگر برنامه‌ریزی هدفمند برای رفع مشکلات داشته باشیم قطعاً با هزینه‌های کم می‌توانیم اقدامات بزرگ انجام دهیم و لذا مدیریت برنامه‌ها و هزینه‌ها یک اصل مهم و اولویت اساسی است.

وی خاطرنشان کرد: همه باید سعی کنیم ایام ولادت امیرالمؤمنین (ع) برای مردم ایام کرامت، خدمت و نشاط باشد و برنامه‌ها با این سه رویکرد اصلی هدف‌گذاری شود.

اخبار مرتبط

نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده گلستان با موضوع صیانت از خانواده در فضای مجازی

شبکه های اجتماعی کاربران را در حباب اطلاعاتی و جزیره کوچکی قرار می‌دهند

جای خالی مشاوره به نوجوانان و جوانان از طریق فضای مجازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha