توجه به زیرساخت‌های فرهنگی یکی از مؤلفه‌های توسعه است

توجه به زیرساخت‌های فرهنگی یکی از مؤلفه‌های توسعه است

به گزارش سراچ24، هادی آشتیانی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی چهارباغ که با حضور مرتضی شاه محمدی، شهردار چهارباغ؛ گلشن شیرمحمدی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ و سایر اعضای انجمن در محل کتابخانه عمومی مهدی‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی یک نهاد آموزشی و محیط پژوهشی محسوب می‌شوند و عامل مهمی برای پرورش ذهن و گسترش همه‌جانبه علم در سطح عمومی جامعه هستند.

وی با اشاره به مشکلات اجتماعی و مسائل فرهنگی مهدی‌آباد بیان کرد: یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار در توسعه هر منطقه‌ای توجه جدی به زیرساخت‌های فرهنگی آن منطقه است.

مهدی‌آباد از جمله مناطق کمتر برخوردار البرز است

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز تصریح کرد: مهدی‌آباد از جمله مناطق کمتر برخوردار استان البرز است که با توجه به تنوع ساختار جمعیتی و شرایط ویژه آن، نیازمند ارتقای سطح آگاهی و ایجاد فضایی پویا برای گروه‌های سنی مختلف است.

وی در ادامه افزود: کتابخانه عمومی مهدی‌آباد که به همت شهرداری چهارباغ در حال تکمیل است به عنوان نخستین مرکز فرهنگی این منطقه می‌تواند علاوه بر ایجاد فضای مناسب برای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی، نقش مؤثری هم در تعاملات اجتماعی و ارتقای سطح فرهنگی منطقه داشته باشد.

اخبار مرتبط

البرز 380 شهید کارگر را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

دولت رشد مناطق کمتر توسعه یافته را با جدیت دنبال می‌کند

کشورم به توسعه تجارت بخش کشاورزی با ایران علاقه مند است

0 نظر

ارسال نظر

capcha