مدیران فیس بوک و توئیتر در مقابل کنگره آمریکا شهادت می دهند

مدیران فیس بوک و توئیتر در مقابل کنگره آمریکا شهادت می دهند

به گزارش سراج24 به نقل از رویترز، مدیران ارشد اجرایی فیس بوک و توئیتر مشغول مذاکره با نمایندگان کنگره آمریکا هستند تا در یک جلسه دادرسی شهادت دهند.

نشریه پولیتیکو به نقل از منابع آگاه این خبر را فاش و اعلام کرد جلسه دادرسی مذکور ماه آینده میلادی برگزار می‌شود. البته موضوع جلسه دادرسی هنوز مشخص نیست.

در گزارش این نشریه ذکر شده، فیس بوک درباره شهادت مارک زاکربرگ در مقابل کمیته انرژی و بازرگانی کنگره این کشور مذکراتی انجام داده است. از سوی دیگر جک دورسی، مدیر ارشد اجرایی توئیتر نیز برای شهادت در مقابل همین کمیته مذاکراتی انجام داده است.

حضور دو مدیر ارشد اجرایی شبکه‌های اجتماعی ممکن است مشروط به شهادت آنها در کنار ساندار پیچای (مدیر ارشد اجرایی گوگل و شرکت مادر آن (آلفابت) باشد. هنوز تاریخ دقیق جلسه دادرسی تعیین نشده اما به احتمال زیاد در اوایل ماه مارس خواهد بود.

هر ۳ مدیر ارشد اجرایی فیس بوک، توئیتر و گوگل ماه اکتبر ۲۰۲۰ در یک جلسه دادرسی در مقابل کمیته بازرگانی کنگره آمریکا حاضر شدند.

قانونگذاران جمهوریخواه درباره تصمیم گیری های آنها درباره بازبینی محتوا سوالاتی پرسیدند و از سوی دیگر نمایندگان دموکرات روی اقدامات ناکافی این شرکت‌ها برای مقابله با اخبار جعلی مربوط به انتخابات تمرکز کردند.

اخبار مرتبط

احتمال استعفای رئیس جمهور آمریکا بدلیل مشکلات پزشکی

وزیر خارجه عراق در رأس هیأتی وارد آمریکا شد

فیس بوک مردم را به کشتن می دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha