مدیرکل نوسازی مدارس اردبیل:

به مناسبت دهه فجر ۲۰ پروژه فضای آموزشی افتتاح شد

به مناسبت دهه فجر ۲۰ پروژه فضای آموزشی افتتاح شد

به گزارش سراج24، دولت لطفی در آئین افتتاح مدرسه شهید یوسف اصلانی در اردبیل با بیان اینکه با بهره‌برداری از این پروژه کمبود فضای آموزشی در یکی از شهرک‌های پر جمعیت اردبیل رفع خواهد شد اظهار کرد: با تلاش مجموعه اداره کل نوسازی مدارس استان اردبیل این پروژه همچون پروژه‌های دیگر به صورت کاملاً استاندارد احداث و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه از تعداد ۲۰ پروژه قابل افتتاح پنج پروژه در شهرستان اردبیل قرار دارد افزود: این پنج پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان احداث شده و شامل ۳۶ کلاس درس است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل به مشخصات مدرسه مدرسه شهید یوسف اصلانی اشاره کرد و گفت: برای احداث این مدرسه در شهرک سبلان اردبیل در زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع و شامل ۱۲ کلاس درس بیش از هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل تخریب و بازسازی هزینه شده است.

۷۴ کلاس درس به فضاهای آموزشی استان اضافه شد

لطفی با اشاره به پروژه‌های فضای آموزشی قابل بهره برداری در ایام دهه فجر امسال، گفت: طبق برنامه ریزی های انجام یافته به مناسبت دهه فجر ۲۰ پروژه شامل ۷۴ کلاس درس در مناطق مختلف استان اردبیل آماده بهره برداری است که تعدادی افتتاح شده و تعداد دیگر نیز تا پایان دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل از استاندارد سازی مدارس در کنار ساخت فضاهای آموزشی جدید خبر داد و افزود: امسال بالغ بر ۲۴۷ واحد آموزشی با جمع آوری بخاری‌های گازی و نفتی و جایگزینی با گرمایشی سیستم پکیج استاندارد سازی شد تا شاهد اتفاقات ناگوار در مدارس نباشیم.

لطفی ادامه داد: حصارکشی و محوطه‌سازی پنج مدرسه و آسفالت محوطه ۲۰ واحد آموزشی به انجام رسیده که هم زمان با پروژه‌های آماده افتتاح در دهه فجر شاهد بهره‌برداری از آنها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برای اجرای این پروژه‌ها ۴۵ میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در اولویت برنامه‌های این اداره کل قرار دارد و این پروژه‌ها را به جد پیگیری می‌کنیم.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل ادامه عملیات اجرایی ۱۵ واحد آموزشی در شهرستان اردبیل خبر داد و افزود: تا کنون برای اجرای این پروژه‌های ۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

اخبار مرتبط

رأی مردم به ابراهیم رئیسی بازگشت به اصل پیام انقلاب بود

تبلیغات رسانه‌ دشمن برپایه سلب آزادی و مشروعیت نظام اتفاق می‌افتد

پویش «رأی من هدیه به حاج قاسم» در استان اردبیل اجرا شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha