باید دنبال تربیت افرادی در تراز انقلاب باشیم

باید دنبال تربیت افرادی در تراز انقلاب باشیم

به گزارش سراج24، سردار سیدصادق حسینی در مراسم دهه فجر بسیج دانشجویی اظهار کرد: سه کلمه محوری انقلاب اسلامی یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به معنای واقعی با وجود تمام محدودیت‌ها و دشمنی‌ها در کشور ما پیاده شده است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان ادامه داد: انتظار داریم که اساتید دانشگاه‌ها به توانمندی‌ها و فرصت‌های نظام بپردازند و به یاد دانشجویان بیاورند که ایران قبل از انقلاب یک کشور کاملا مستعمره بود تا دانشجویان با حقیقت‌های انقلاب بیشتر آشنا شده و در راه اعتلا و پیشرفت نظام اسلامی گام بردارند.

سردار حسینی گفت: باید به دنبال تربیت افرادی در تراز انقلاب اسلامی باشیم که قوی‌تر، پویاتر، بالنده‌تر و پیش‌رونده‌تر از جوانان دهه ۶۰ باشند زیرا اکنون برخلاف آن دوران امکانات بسیار بیشتری در اختیار جوانان است اما شایان ذکر است که با وجود تمام محدودیت‌ها این جوانان دهه ۶۰ بودند که انقلاب را با هدایت امام به پیروزی رساندند و جنگ را اداره کردند.

وی افزود: در بحث بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب اسلامی با تبیین یک منظومه فکری برای چهل سال آینده؛ یکی از موضوعاتش جوان و جوانان است و از آنها انتظار دارد که وارد صحنه شوند و ساختار سیاسی انقلاب را به دست بگیرند. 

وی با اشاره به وظایف جوانان در انقلاب اسلامی گفت: دفاع از نظریه نظام انقلابی و نظم سیاسی، پا به میدان گذاشتن برای بخش دیگری از جهاد بزرگ و ساختن ایران اسلامی و تجربه کردن و استفاده از تجربیات دیگران از وظایف مهم جوانان امروز انقلاب است.

وی ادامه داد: ظرفیت‌سازی، تعامل با اساتید دانشگاهی و نخبگان و خبرگان علمی، شناسایی محققان و نخبگان، ایجاد تشکل‌های علمی و توانمندسازی آنها در راستای مسائل علمی، تعامل دانشجویان و اساتید با مراکز دانشگاهی و هسته‌های رشد علمی، آماده‌سازی و فعال‌سازی مراکز رشد، شناسایی شبکه‌های حل مسائل علمی برای استفاده جوانان و هدایت و سازماندهی مجموعه‌های علم و فناوری از دیگر وظایف جوانان انقلابی امروز است.

سردار حسینی با تاکید بر وظایف مهم جوان انقلاب اسلامی یادآور شد: فراهم نمودن زمینه‌های ارتقاء عرصه‌های رشد برای تحقق اقتصاد دانش بنیان، سازماندهی نخبگان ولایت مدار و طرفدار امام و اندیشه‌های انقلاب اسلامی و اسلام سیاسی برای عمق بخشی به اصول اصلی جمهوری اسلامی، توسعه منظومه فکری امامین انقلاب اسلامی، ایجاد زمینه لازم برای ظهور نسل سوم جوانان انقلابی، تربیت جوانان انقلابی با بصیرت دارای مهارت علمی و بصیرت دینی از اهم دیگر وظایف جوانان در نظام اسلامی است.

وی افزود: یکی از شاخصه‌ها و ویژگی‌های پیروزی انقلاب اسلامی استفاده از ظرفیت مردم بوده است و هرگاه مردم در جایی حضور داشته‌اند آنجا محل پیروزی و پیشرفت انقلاب بوده و مردم بعد از اسلام و رهبری ارزشمندترین و مهمترین سرمایه انقلاب اسلامی هستند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: امام خداباور، مردم‌باور، خودباور، ظرفیت‌باور و جوان‌باور بود و ما نیز باید به جوانان میدان دهیم و آنان را به صحنه بیاوریم و به آنها مسوولیت دهیم و از آنان کار بخواهیم زیرا که انقلاب اسلامی ادامه استمرار بعثت نبی مکرم اسلام است و تا قیامت باید ادامه داشته باشد.

اخبار مرتبط

جوانان انقلابی نسبت به شناسنامه جنایات صهیونیستی روشنگری کنند

انقلاب اسلامی نماد وحدت شیعه و سنی است

استان لرستان ۱۷۶ شهید کارگر را تقدیم انقلاب کرده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha