سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در خرمشهر آغاز به کار کرد

سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در خرمشهر آغاز به کار کرد

به گزارش سراج24، شامگاه چهارشنبه و با حضور مجموعه فرهنگ منطقه آزاد اروند، فرماندار و دیگر مسئولان شهری خرمشهر آئین افتتاحیه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در محوطه باز سینما نخل خرمشهر برگزار شد.

فرماندار خرمشهر در آئین افتتاحیه این جشنواره اظهار کرد: کار بزرگی به هم خورد که همزمان با سراسر کشور سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در یکی از شهرستان‌های مرزی استان خوزستان که پایتخت شهادت و مقاومت است، برگزار می‌شود.

محمد حیدری افزود: در طول این دوره ۱۶ فیلم اکران شده در تهران نیز در خرمشهر اکران می‌شود و این یک موفقیت بزرگ در عرصه هنر و سینماست.

وی بر اهمیت هنر تأکید کرد و گفت: هنر و هنرمند جلوه‌ای دقیق، ظریف و نگاه عمیق به پدیده‌ها و مسائلی است که خیلی از افراد توانایی دیدن و شناخت پدیده‌ها را از آن زاویه ندارند اما هنرمند به واسطه ظرافت فکری و احساس مسئولیت نسبت به مسائل فرهنگی آن را به درستی ترسیم، تدوین و عملیاتی می‌کند..

فرماندار خرمشهر با بیان اینکه یکی از سازوکارهای مهم و نافذ برای انتقال پیام و یا برای دفاع از فرهنگ، هویت و تاریخ و آرمان کشور مسئله هنر و سینماست، بر رابطه هنر و هنرمند و سینما با انقلاب اسلامی تأکید کرد.

حیدری سینمای انقلاب را جهانی خواند و بیان کرد: آن چیزی که انقلاب اسلامی ایران را جهانی کرد، سینما مستقل و هنر مبتنی بر هویت و تاریخ و تمدن کشور بود چرا که سینما انقلاب اسلامی، تنها سینما مستقل دنیاست که ابتذال در آن راه ندارد و اخلاق بر آن حکم‌فرماست و چهارچوب‌های اخلاق و انسانیت در آن تبلور یافته است.

وی افزود: امروز انقلاب اسلامی در پرتوی صنعت سینما، تئاتر و سایر رشته‌های هنری به خود می بالد و مفاهیم ارزشی و اخلاقی و انسانی خود را به همه دنیا صادر می‌کند.

فرماندار خرمشهر تلاش دشمن را برای انحراف سینمای انقلاب از مسیر راستین خود یادآور شد و گفت: هالیوود تلاش کرد که سینمای ایران از ارزش‌های والای اجتماعی و اخلاقی فاصله بگیرد اما در پرتو هنرمندان اصیل، اخلاق مدار و با تقوا این حربه دشمن محقق نشد.

وی هنرمندان را سربازان جبهه فرهنگی و افتخار آفرین خواند و افزود: هنرمندان بخشی از جریان اصیل انقلاب اسلامی هستند اما کسانی که به دنبال جدا کردن هنرمندان از جریان انقلاب اسلامی هستند، در چهارچوب انقلاب و نیروهای انقلاب تعریف نمی‌شوند.

اخبار مرتبط

اکران رایگان فیلم سینمایی "منصور" در شهرکرد

زائران به سمت مرز شلمچه حرکت نکنند

شورای شهر وام‌دار هیچ فرد یا پیمانکاری نباشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha