سیره سردار سلیمانی عملی کردن کلام رسول خدا(ص) بود

سیره سردار سلیمانی عملی کردن کلام رسول خدا(ص) بود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام نورعلی دیلم ظهر سه شنبه در محفل انس با قرآن به مناسبت دهه مبارک فجر در مصلی شهر گلیداغ اظهار کرد: در طول تاریخ قیام‌های مختلف اتفاق افتاده و جنگ‌های گوناگونی روی داده است و رهبران متعددی روی کار آمدند و همگی مدعی حق بودند اما باید برای سنجش این رهبران ملاک و معیاری مشخص شود.

وی افزود: مبنای انقلاب اسلامی ما قرآنی و الهی و جهان‌بینی ما خدایی است و از این جهت باید اندیشه رهبران ما هم نگاه قرآنی باشد.

دیلم ادامه داد: مظاهر دین قبل از انقلاب به تدریج از بین می‌رفت و جامعه و دانشگاه به سمت بی‌حجابی کشیده می‌شد و مساجد بسته شدند، قرآن در مهجوریت بود و دین عامل عقب ماندگی قلمداد و بیان می‌شد که هرکس دیندار باشد، عقب مانده است.

دیلم اظهارکرد: اولین نگاه امام (ره) پایبندی به اسلام و قرآن و احیای دین بود که به حق می‌توان امام راحل را احیا کننده قرآن در این عصر نامید.

وی با بیان اینکه رهبری که برای احیای قرآن زحمت می‌کشد رهبری بر حق است، اضافه کرد: فعالیت‌های فراوان قرآنی از اول انقلاب تا کنون انجام شده که اینها همه از برکات انقلاب اسلامی است.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور ادامه داد: ۱۰۸ حوزه علمیه اهل سنت در گلستان وجود دارد و نماز جمعه در ۸۰ نقطه برگزار می‌شود، باید قدر اینها را دانست.

وی با بیان اینکه رهبر ما به مسائل دینی توجه خاص داشته است، عنوان کرد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب باید تمامی خدمات به روحانیون شیعه و سنی یکسان باشد.

دیلم افزود: اولین نگاه امام نگاه دینی و اصول قرآنی بود و دومین شعار، دفاع از محرومان و مستضعفان است که دستور قرآن و اسلام و پیامبر (ص) است.

وی بیان کرد: اگر در هر گوشه‌ای از جهان مظلوم و مستضعفی ندا داد باید مانند سردار سلیمانی حرکت کرده و به وی کمک کنیم.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با بیان اینکه مسیر سردار سلیمانی عملی کردن کلام رسول خدا (ص) بود، تأکید کرد: مسلمان بودن تنها به نماز خواندن و روزه گرفتن نیست بلکه باید مسائل از جمله دفاع از مظلومان هم در سرلوحه زندگی ما قرار بگیرد.

اخبار مرتبط

مراقبات ماه مهمانی خدا| دو راهکار برای رها شدن از بند گناهان

سردار سلیمانی بر اطاعت محض از ولایت فقیه تاکید داشت

سردیس سردار سلیمانی در ورزشگاه نقش جهان رونمایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha