آیین رونمایی از کتاب «مهدویت و انقلاب اسلامی» برگزار شد

آیین رونمایی از کتاب «مهدویت و انقلاب اسلامی» برگزار شد

به گزارش سراج24، آئین رونمایی از کتاب «مهدویت و انقلاب اسلامی» همزمان با آغاز دهه فجر امروز ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ در محل ستاد اقامه نماز برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا نصوری حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی را مهمترین هدف انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار داشت: تمدن نوین اسلامی زمانی شکل می‌گیرد که بتوانیم فرهنگ‌های جامعه را از فرهنگ ابتذال به فرهنگ انتظار تبدیل کنیم؛ فرهنگ انتظار بر محور توحید، اخلاق و کرامت است.

وی ادامه داد: یکی از تفاوت‌های بارز انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌های جهان در این است که انقلاب اسلامی بر محور اندیشه و آموزه‌های دینی شکل گرفته و با رهبری نایب امام زمان (عج) به پیروزی رسیده است.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در حال حرکت به سوی تبدیل شدن به جامعه اسلامی است، عنوان کرد: بعد از جامعه اسلامی، دولت اسلامی و در نهایت تمدن اسلامی باید شکل بگیرد؛ بنابراین برای رسیدن به تمدن اسلامی لازم است از دستاوردهای انقلاب اسلامی بهره برده و حرکتی رو به جلو داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین نصوری با اشاره به دومین سال صدور بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: رهبر انقلاب در این بیانیه یک نگاه تاریخ گرایانه به چهل سال گذشته انقلاب داشتند و این انقلاب را در میان همه انقلاب‌ها بی نظیر معرفی کردند؛ این اطلاع بیانگر تسلط رهبر معظم انقلاب به همه انقلاب‌ها است، ایشان انقلاب را به اوج خود هدایت می‌کنند.

وی افزود: نکته دیگری که معظم‌له در بیانیه گام دوم مورد توجه قرار دادند این بود که ببینیم وضعیت حال چگونه است و به کجا در حال حرکت هستیم، ایشان یک نگاه استراتژیک را ترسیم می‌کنند تا از گذشته درس و تجربه بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین نصوری ادامه داد: نگاهی که پیش از انقلاب به مهدویت وجود داشت یک نگاه منفعلانه و منفی بود اما داشتن نگاه پویا و حرکت در فرهنگ انتظار یکی از دستاوردهای انقلاب به شمار می‌رود که سبب شده دشمن را به خشم بیاورد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین متوسل مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: کنار دستاوردهای مادی انقلاب اسلامی به دستاوردهای معنوی که شامل رشد و پیشرفت معارف و گسترش فرهنگ مهدویت بود، باید توجه داشت.

حجت الاسلام والمسلمین متوسل با تاکید بر اینکه در عصر غیبت باید از ولی فقیه اطاعت شود، عنوان کرد: مصلحان زیادی در طول تاریخ برای اصلاح جامعه بشری اقدام کردند اما هیچیک مقبولیت امام را نداشتند. ملت ایران نگاهشان به امام راحل تنها به عنوان یک مصلح و رهبر نبود بلکه مردم ایشان را به عنوان نایب امام زمان (عج) می‌دانستند برای همین پیروزی انقلاب اسلامی مدیون فرهنگ مهدویت بود.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) ادامه داد: امروز متأسفانه برخی افراد بر اساس ناآگاهی و یا غرض‌ورزی مطرح می‌کنند چه لزومی دارد در حکومت انقلاب اسلامی عنوان ولایت فقیه وجود داشته باشد؛ آنان ولایت فقیه را معلول انقلاب اسلامی می‌دانند در حالی که ولایت فقیه پایه و مبنای انقلاب اسلامی به شمار می‌رود بر این اساس اگر این مهم از قانون اساسی حذف شود اساس انقلاب زیر سوال می‌رود.

وی درباره کتاب «مهدویت و انقلاب اسلامی»، اظهار داشت: دو سال قبل در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) با مشارکت دیگر دستگاه‌های فرهنگی همایش مهدویت و انقلاب اسلامی را برگزار کرد که مجموعه سخنرانی‌ها و مقالاتی که در این همایش مطرح شد به یک کتاب تبدیل و امروز از آن رونمایی می‌شود.

اخبار مرتبط

اختصاصی|کتاب نعمت‌جان رونمایی شد

رونمایی دو قطعه موسیقی و یک کتاب در اختتامیه کنگره شعر یتیم

مهدویت و جهانی‌شدن حقیقی برای انسان

0 نظر

ارسال نظر

capcha