آغاز مرحله دوم طرح شهید سلیمانی در گیلان

آغاز مرحله دوم طرح شهید سلیمانی در گیلان

به گزارش سراج24، مسعود نوروزی با اشاره به پیشرفت قابل توجه مرحله نخست طرح شهید سلیمانی در گیلان اظهار کرد: ۶۶۶ هزار و ۱۰۳ هزار خانوار شامل دو میلیون و ۶۳ هزار و ۱۵۶ نفر مورد غربالگری قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد جمعیت گیلان در مرحله نخست طرح شهید سلیمانی پایش و غربالگری شده اند، افزود: با توجه به پیشرفت‌های قابل توجهی که مرحله نخست شهید سلیمانی داشته، مرحله دوم این طرح نیز با استفاده از کادر بهداشت، سپاه و بسیج در دستور کار قرار گرفته است.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تمرکز اصلی اجرای مرحله دوم طرح شهید سلیمانی را گروه های در معرض خطر نام برد و بیان کرد: یکی از این گروه های پرخطر، سالمندان هستند به این دلیل که بعضا این قشر دارای بیماری زمینه‌ای هستند و با بیماری کرونا بیشتر درگیر میشوند.

نوروزی اجرای مرحله دوم طرح شهید سلیمانی را غیرحضوری اعلام کرد و گفت: در این مرحله عوامل بهداشتی و سفیران سلامت به صورت تلفنی با سالمندان تماس گرفته و در صورتی که نیازمند مساعدت باشند آنها را یاری می‌کنند.

به گفته وی، اگر در ردیابی تلفنی سالمندی نیاز به مراقبت درمانی و یا معیشتی نیز داشته‌باشد سفیران سلامت و بسیج نیازهای مطروحه آنها را رفع می‌کنند.

معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بستری ۴۷۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان خبر داد و افزود: ۱۰۸ تن از این بیماران طی ۲۴ ساعته گذشته در مراکز بیمارستانی بسنده شده‌اند.

اخبار مرتبط

مساجد گیلان در ایام ماه رمضان با رعایت پروتکل ها فعالیت می کنند

توزیع ۳۵۰ هزار وعده غذای گرم در میان نیازمندان گیلان

گیلانیان در حمایت از نیازمندان پیشگان هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha