منشأ محبت به حضرت زهرا (س)، معرفت است

منشأ محبت به حضرت زهرا (س)، معرفت است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین فاطمی نیا به مناسبت سالروز شهادت مظلومانه حضرت صدیقه کبری (س) به صورت مجازی به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: فضائل حضرت فاطمه (س) همانند دریا است و برخی از این فضائل به لحاظ معنا به قدری عظمت دارد که قابل تصور نیست؛ مطالب و معنایی که در بعضی از این فضائل کشف می‌شود به جای هزار فضیلت است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه محبت پیامبر اکرم (ص) به حضرت زهرا (س) تنها محبت پدر به دختر نبود، ادامه داد: محبت رسول خدا به حضرت زهرا (س) از آنجا نشأت می‌گرفت که حضرت باطن ملکوتی دختر گرامی‌شان و آن یازده نور بی نظیر امامت را در وجود این بانوی عظیم شأن مشاهده می‌کردند. اینکه انسان به زبان بگوید حضرت صدیقه کبری (س) مادر امام زمان (عج) و آخرین سفیر الهی است، بسیار راحت است در حالی که درک باطنی این کلام نشان از عظمت ایشان دارد.

وی با اشاره به اینکه معرفت بر اساس محبت پایه گذاری می‌شود، گفت: انسان به هر میزان از کمالات محبوب بیشتر بداند معرفت او به همان مقدار افزایش می‌یابد. انسان مؤمن محبتش به خداوند متعال بیشتر از سایرین است، پروردگار به کسانی که اهل ایمان و عمل صالح هستند شرح صدری عنایت می‌کند تا حب شدید به خدا داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین فاطمی نیا با تاکید بر اینکه سخن گفتن از ائمه اطهار (ع) باید بر اساس سند و مدرک محکم باشد، ابراز کرد: کسی حق ندارد درباره حضرت کلامی بگوید که در شأن ایشان نیست، متأسفانه گاهی اوقات در برخی مجالس و محافل سخنانی شنیده می‌شود که شایسته حضرت زهرا (س) نیست.

استاد حوزه علمیه بی تفاوتی در برابر گناه را بسیار قبیح دانست و گفت: این خیلی بد است که انسان در برابر گناهی که مرتکب می‌شود، بی تفاوت باشد. بی تفاوتی در برابر گناه سبب می‌شود انسان از چشم خدا بیفتد. کسی که به دیگری راحت تهمت می‌زند بدون اینکه به گفته خود یقین داشته باشد مصداق بی تفاوتی در برابر گناه است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر انسان نگران است که مبادا از چشم خدا افتاده باشد باید اهل محاسبه نفس باشد و اگر می‌خواهد بداند آیا از چشم خدا افتاده است یا نه؟ باید ببیند چقدر به حضرت زهرا (س) و خاندان عصمت و طهارت ارادت دارد. کسی که به حضرت فاطمه (س) ارادت دارد از چشم خدا نیفتاده است.

اخبار مرتبط

مرقد اهل‌بیت(ع) محل نزول ملائکه است

امام کاظم(ع) باب الحوائج و گره‌گشای زندگی مردم

ارتباط میان حوزه علمیه قم و الازهر مصر نتایج مفیدی به دنبال دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha