سخنان علامه مصباح (ره) سراسر علم و ادب بود

سخنان علامه مصباح (ره) سراسر علم و ادب بود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاسم روان‌بخش شامگاه امشب در مراسم بزرگداشت حضرت آیت‌الله مصباح یزدی (ره) با تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: ارتحال آیت‌الله مصباح یزدی خسارت بزرگی به حوزه‌های علمیه و معارف اسلامی وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه علامه مصباح ۸۶ سال مشغول مبارزه، تلاش، مجاهدت، بندگی خالص خدا، تعلیم، تربیت، کار فرهنگی و سیاسی بودند، افزود: ارسال پیام‌های تسلیت متعدد توسط علما و شخصیت‌های دانشگاهی برجسته و منطقه‌ای بسیار ارزشمند بود.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری پیام رهبر معظم انقلاب در پی ارتحال آیت‌الله مصباح یزدی را جامع‌ترین پیام خواند و گفت: این پیام بسیار مهم بود زیرا مقام معظم رهبری عناوین زیادی را در ۱۶ بخش برای علامه مصباح ذکر کرده بودند که هرکدام از این عناوین سرفصل بحث‌هایی برای تبیین شخصیت مرحوم مصباح یزدی برای مردم متدین و مؤمن و مخصوصاً جوانان عزیز ما می‌شود که این خصوصیات را الگو برای خودشان انتخاب کنند.

روان‌بخش با تأکید بر تبیین عناوین منتسب به آیت‌الله مصباح یزدی توسط مقام معظم رهبری بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانات قبلی خودشان علامه مصباح را عقبه تئوریک نظام دانسته بودند و ایشان را از بین برنده خلأ ایجادشده به خاطر فقدان شهید مطهری و علامه طباطبایی دانسته بودند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اندیشه‌های علامه مصباح را اندیشه‌های ناب و روشن تعریف کردند، تصریح کرد: کتابچه‌ای به نام آیت‌الله مصباح یزدی (ره) عزیز آماده‌شده که مجموعه‌ای از بیانات مقام معظم رهبری در آن جمع‌آوری‌شده است که درجایی فرموده بودند مصباح مانند درخت طیبه‌ای است که ریشه‌هایش در زمین و شاخه‌هایش در آسمان است.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به روایت پیامبر اکرم (ص) از حضرت عیسی مسیح (ع) افزود: حواریون حضرت مسیح به نزد ایشان آمدند و سؤال کردند با چه کسانی نشست‌وبرخاست کنیم؟ حضرت فرمودند باکسی که سه ویژگی داشته باشد؛ دیدن او شمارا به یاد خدا بیندازد، سخن او بر علم شما بیفزاید و کسی که وقتی او را می‌بینید شمارا به آخرت ترغیب کند.

شاگرد آیت‌الله مصباح یزدی (ره) با بیان اینکه شخصیت علامه مصباح واقعاً زبانزد بود، گفت: نگاه به آیت‌الله مصباح یزدی (ره) ما را یاد خدا و عمل و رفتارشان انسان را یاد آخرت می‌انداخت و سخنان ایشان نیز سراسر علم و ادب بود.

روان‌بخش با اشاره به اینکه ۳۹ سال شاگرد آیت‌الله مصباح یزدی (ره) بودم، افزود: یکی از ویژگی‌های آیت‌الله مصباح یزدی (ره) تواضع فوق‌العاده ایشان بود به‌طوری‌که بااینکه ایشان خودشان استاد اخلاق بودند اما در کلاس اخلاق اساتیدی همچون آیت‌الله موحدی کرمانی شرکت می‌کردند.

وی با تأکید بر اینکه علامه مصباح شاگرد اساتیدی همچون امام خمینی رحمةالله بودند، تصریح کرد: ایشان از همان جوانی اهل سیر و سلوک در مسیر توحید بودند و بارها به جبهه جنوب و غرب رفتند و حتی در مسجد فائق هم چندین بار نماز خوانده بودند اما بسیاری می‌گویند ایشان حتی به جبهه هم نرفتند، زیرا ایشان اصلاً کارهایشان را رسانه‌ای نمی‌کردند و در تمام‌کارهایشان ساعت رضای خدا را هدف قرار می‌دادند.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به اینکه دومین ویژگی علامه مصباح فقاهت بوده است، بیان کرد: آیت‌الله مصباح از ترور، زندان و شکنجه‌ها ترسی نداشت و هرکجا که حق را تشخیص می‌داد از آن دفاع و بر آن پافشاری می‌کرد.

اخبار مرتبط

کمک‌های عاشورایى ووشو به «بشاگرد» رسید

همایش ملی «آیت الله مصباح یزدی» فراخوان مقاله داد

آیت الله مصباح همواره مدافع ولایت بوده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha