آیت‌الله مصباح یزدی همگان را به پیروی از ولایت فقیه دعوت می‌کرد

آیت‌الله مصباح یزدی همگان را به پیروی از ولایت فقیه دعوت می‌کرد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سیدعلی مهدوی‌نیا در مراسم گرامیداشت آیت الله مصباح یزدی که در حوزه علمیه حضرت امام خمینی (ره) کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: صحبت کردن در مورد چنین شخصیت بزرگی بسیار دشوار است و در این ۴۰ سالی که خداوند توفیق شاگردی این استاد برجسته را به بنده عنایت کرد جز بندگی از آیت الله مصباح یزدی مشاهده نکردم.

وی افزود: آیت الله مصباح یزدی عاشق امام خمینی (ره) بودند و امام نیز به ایشان علاقه داشتند و زمانی که می‌خواستند کتابی چاپ کنند نسخه‌ای از آن را برای آیت الله مصباح یزدی ارسال و نظر وی را جویا می‌شدند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به توصیه آیت الله مصباح یزدی به تبعیت از رهبر انقلاب، تصریح کرد: آیت الله مصباح یزدی همیشه می‌گفتند: «گوش تان به رهبری باشد که گوش ایشان به دهان حضرت ولی عصر است» و همگان را به تبعیت از رهبری دعوت می‌کردند.

وی در ادامه به وجه اشتراک شهید سلیمانی و مرحوم آیت الله مصباح یزدی در دعوت مردم به تبعیت از ولی فقیه اشاره کرد و گفت: سردار حاج قاسم سلیمانی نیز در وصیت نامه خویش آحاد ملت را به پیروی از ولایت فقیه دعوت کرده‌اند.

مهدوی نیا خاطرنشان کرد: در زمان حیات آیت الله مصباح یزدی بعضی افراد تهمت‌هایی زدند و در حق وی جفا کردند که باید پاسخگو باشند.

اخبار مرتبط

علمایی چون آیت الله مصباح یزدی مدافع ولایت و کرامت انسانی هستند

بزرگداشت آیت‌الله مصباح یزدی و شهید فخری زاده در ورامین برگزار شد

حرکت درمسیر آیت الله مصباح یزدی زمینه ساز شناخت نقش های ولایت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha