مکتب شهید سلیمانی را ترویج نکنیم بشریت ضرر می کند

مکتب شهید سلیمانی را ترویج نکنیم بشریت ضرر می کند

به گزارش سراج24، آیت الله لطف الله دژکام بعد از ظهر چهارشنبه در یادواره شهید قاسم سلیمانی، گفت: این محفل به یاد بزرگ مرد عرصه دفاع از حریم اهل بیت (ع) و سردار بزرگ مقاومت اسلامی شهید سلیمانی برگزار شده است که همه ما به این شخصیت علاقه‌مند هستیم و ارادت داریم.

وی یکی از عوامل سازمان دهی در دنیا و آخرت را محبت توصیف کرد و افزود: چیزی که مردم را در بهشت جمع می‌کند و همه را زیر یک پرچم می‌آورد محبت است و آنچه که ما را در جلسه شهید سلیمانی گردهم آورده باز هم محبت است و این محبت به شهید سلیمانی که محبت به همه ارزش‌های اسلامی و ایرانی است، ما را دور هم جمع کرده است.

آیت‌الله دژکام به تبیین ویژگی‌های شهید سلیمانی که باعث شده تا همگان او را دوست داشته باشند، پرداخت و گفت: بسیاری از ویژگی‌ها در شخصیت شهید سلیمانی جمع بود اما اگر بخواهیم تمام ویژگی‌های شهید سلیمانی را جمع کنیم باید اهل فتوت، مردانگی و جوانمردی بود که این‌ها بسیاری از خوبی‌ها را در یک جا جمع می‌کند پس شهید سلیمانی اهل فتوت بود.

امام جمعه شیراز با تأکید بر اینکه توقع این است که ما هم انسانیت و فتوت و جوانمردی را از این بزرگمرد بیاموزیم، گفت: با شهید سلیمانی حس غربت نداشتیم و در تکلف نبودیم و نیستیم و آن‌قدر ساده و بی‌تکلف بود که گفت بر روی قبرم بنویسید سرباز مثل همه سربازها یعنی خودمانی و آدم با مرام بود و این با مرام بودنش شاید همان باشد که رهبر معظم فرمود ایشان یک مکتب بود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه اگر مکتب شهید سلیمانی را ترویج ندهیم، هم خودمان، هم کشور و هم بشریت ضرر می‌کند، گفت: به دنبال این باشیم که مکتب شهید سلیمانی را رواج دهیم و تلاش در محیط دانشگاه باید این باشد که همه دانشگاهیان مانند مکتب شهید سلیمانی همدیگر را تحویل بگیرند و این یک خلقی است که در شهید سلیمانی بود پس باید انس گرفتن با یکدیگر را تمرین کنیم.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه مسئله دیگری که در شخصیت شهید سلیمانی بسیار ارزشمند بود، این بود که پای عهد و پیمان خودش می‌ایستاد و او پای پیمانش با خدا ایستاد، گفت: رهبر معظم انقلاب در نماز خود برای این شهید فرمودند ما جز خوبی و صفا و صمیمیت چیزی از اینها سراغ نداریم و این را رهبرمان که یک پیمان با ایشان داریم، فرمودند.

او با اشاره به راه‌اندازی پویش تجدید عهد با رهبر معظم انقلاب در سالگرد شهید سلیمانی که در فضای مجازی برگزار شد، گفت: باید تلاش کنیم که اگر یک سرباز و مالک اشتری رفت ما هم در حد خودمان پای حرفمان بایستیم و سربازی کنیم و این وفای به عهد شهید سلیمانی برای ما درس است لذا به پیمان خود با ولی امر عمل کنیم و مردانگی را از مرام شهید سلیمانی یاد بگیریم و تمرین کنیم.

اخبار مرتبط

سرعت ابتلاء به کرونا در خوزستان با طرح شهید سلیمانی کاهش یافت

اهداف بلند انقلاب باید زنده نگه داشته شود

شهادت حضرت فاطمه(س) برای ولایت بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha