تولید ویژه برنامه «تروریسم دولتی» در رسانه ملی

تولید ویژه برنامه «تروریسم دولتی» در رسانه ملی

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، ویژه برنامه «تروریسم دولتی» به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به تهیه کنندگی بهروز ناصری در دفتر نمایندگی سازمان صداوسیما در سارایوو تولید و آماده پخش شد.

بهروز ناصری رییس دفتر نمایندگی سازمان صدا و سیما در سارایوو ضمن اعلام این مطلب گفت: این برنامه ضمن کاوش در تروریسم دولتی نقبی به گذشته می زند چرا که دوران معاصر با ترور شاهزاده اتریشی در سارایوو و با جنگ جهانی اول آغاز می شود. دورانی که در آن ترور نقش مهم بازدارنده ای در تحولات سیاسی جهان بازی می کند.

وی ادامه داد: کشورهای غربی به دفعات از این شیوه برای کشتن رهبران سیاسی، نظامی و فکری  استفاده کرده اند. در ۵۰ سال گذشته نزدیک به ۵۰ شخصیت سیاسی و فکری در آفریقا از جمله پاتریس لومومبا به روش های مختلف ترور شده اند. در آمریکای لاتین سایه ترور دولتی حکومت های نظامی شیلی، برزیل، آرژانتین و سایر کشورها دهه های متمادی جان صدها هزار انسان را گرفت. در خاورمیانه از زمان ترورهای رهبران مشروطیت ایران تا ترور دانشمندان هسته ای و به ویژه  ترور سردار سلیمانی، ترور ابزار مهم قدرت های غربی در به بن بست کشانیدن تحولات سیاسی و تداوم نظام سلطه و استعمار بوده است.

ناصری در پایان گفت: در مستند «تروریسم دولتی» کارشناسان و روزنامه نگاران و کارشناسان موسسه مطالعات ژئواستراتژی منطقه بالکان از شخصیت و تاثیرگذاری سردار سلیمانی در کشورهای محور مقاومت و جهان سخن می گویند.

اخبار مرتبط

پخش زنده "راهپیمایی صلح سارایوو بوسنی" از شبکه خارجی تلویزیون

تغییرات مدیریتی در شبکه قرآن و معارف سیما

سلیم غفوری اعضای اتاق فکر شبکه مستند را تعیین کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha