تالار شهید آوینی خرم‌آباد به امکانات روز سینمایی تجهیز می‌شود

تالار شهید آوینی خرم‌آباد به امکانات روز سینمایی تجهیز می‌شود

به گزارش سراج24، احمدحسین فتایی در آئین تجلیل از عوامل و اکران خصوصی فیلم کوتاه «سکوت آوا»، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه و نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و همچنین تبریک به عوامل اجرایی فیلم کوتاه «سکوت آوا» به جهت حضور درخشان در عرصه‌های جهانی و بین المللی، گفت: لرستان سبقه و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری ویژه ای دارد که از دیرباز تاکنون افتخارات بسیاری را برای استان به ارمغان آورده‌اند.

وی، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ما، تلاش در راستای تغییر نگاه مسئولین کشوری و استانی به حوزه فرهنگ و هنر است که می‌تواند زمینه ساز شکوفایی بیش از پیش ظرفیت‌های علمی و عملی لرستان در شاخه‌های مختلف فرهنگی، هنری، قرآنی و رسانه‌ای شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، افزود: هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه استان در موضوع کرونا به صورت خود جوش در راستای اقناع افکار عمومی، آگاه سازی و اطلاع رسانی از طریق راه‌های مختلف به خصوص در فضای مجازی اقدام کردند که باید از این تلاش‌ها تشکر کرد.

فتایی، سپس با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های هنری و سینمایی در طی یک سال گذشته، گفت: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته توانستیم بعد از سال‌ها، تفاهم نامه‌های بسیار خوبی در حوزه سینمایی و شاخه‌های مختلف هنری با معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد کنیم و به دنبال آن هستیم تا با کسب مجوز کمیسیون ماده پنج برای تالار شهید آوینی خرم آباد که پس از غریب به ۲۵ سال مورد بازسازی قرار گرفته، این تالار را به امکانات و تجهیزات روز سینمایی برای نمایش فیلم و برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای تخصصی این حوزه مجهز کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سرعت حرکت در مسیر توسعه فرهنگی و هنری استان نباید کاهش یافته و متوقف شود، تاکید کرد: عدم توجه خیرین به حوزه فرهنگ و هنر از موضوعاتی است که باید مد نظر مدیران و متولیان این حوزه قرار گیرد تا از این ظرفیت ویژه در استان برای توسعه زیرساخت‌های تخصصی بهره برد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، گفت: در راستای حمایت از هنرمندان و اصحاب فرهنگ استان تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا زمینه بهره مندی حداکثری فعالان این حوزه‌ها را از تسهیلات مختلف بیمه، مستمری و بانکی شامل تحفه و کارا فراهم آوریم.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در این مراسم با اشاره به دو برابر شدن میزان تفاهم نامه‌های هنری منعقد شده با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: در همین راستا تولید ۲۲ فیلم کوتاه و ۲ فیلم مستند را در دست اجرا داریم.

فرید رحمتی، افزود: خوشبختانه انجمن سینمای جوانان استان به دوره‌ی بلوغ رسیده و شاهد هستیم که با تولیدات خود در عرصه‌ی کشوری و بین المللی به خوبی ایفای نقش می‌کند.

اخبار مرتبط

پوستر جایزه شهید آوینی رونمایی شد

«بگو ببارد باران» در برف + عکس

نرم افزار هنرهای خاکی(3) رونمایی می شود/نرم افزار چند رسانه ای و جامع شهید سید مرتضی آوینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha