کدخدایی:

دادخواست حقوقی شهادت سردار سلیمانی در مراحل پایانی

دادخواست حقوقی شهادت سردار سلیمانی در مراحل پایانی

به گزارش سراج24، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری که در روز چهارشنبه دهم دی ماه سال جاری و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی برگزار شد، اظهار کرد: ترور سردار سلیمانی جنایتی بزرگ بود که همه جوامع بین المللی آن را محکوم کردند.

وی اضافه کرد: بررسی ابعاد حقوقی ترور سردار سلیمانی نشان می‌دهد که نقض حقوق بشر به طور آشکار رخ داده است و پرونده حقوقی این مسئله نیازمند بررسی دقیق و تعقیب عاملان و مباشران این جنایت عظیم است.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: مجازات عاملان شهادت سردار سلیمانی پس از این وقوع جنایت آشکار، از مطالبه‌های جدی همه مردم است.

کدخدایی گفت: در بعد حقوقی شهادت سردار سلیمانی قوه قضائیه هم با جدیت موضوع مجازات جنایتکاران را دنبال می‌کند و دادخواست حقوقی مراحل پایانی خود را طی می‌کند و نتایج آن طی ماه‌های آینده اعلام خواهد شد.

وی اضافه کرد: محاکم قانونی به موجب قانون ۱۳۹۰ مجاز به ورود به برررسی ابعاد حقوقی ترور سردار سلیمانی است.

کدخدایی در خصوص پیگیری ابعاد حقوقی ترور سردار سلیمانی گفت: بعد از اتمام دوره ریاست جمهوری امکان پیگیری وجود دارد.

وی اضافه کرد: پیگیری ترور سردار سلیمانی در مراجع بین المللی اقتضائات خود را دارد و در مرحله بررسی اولیه است.

سخنگوی شورای نگهبان یادآور شد: اقدامات حقوقی که از طریق دادسرای تهران انجام می شود و در مرحله پیگیری قرار دارد و عواملی دیگر در کنار آمریکا در ترور سردار سلیمانی از کشور‌هایی دیگر دخیل بودند که فعلا به لحاظ حقوقی نمیتوانیم نامشان را عنوان کنیم.

کدخدایی با بیان اینکه بعد از اتمام دوره ریاست جمهوری ترامپ این امکان شاید وجود داشته باشد که ترامپ و سران رژیم آمریکا هم تحت تعقیب قرار بگیرند، افزود: البته دادخواست رژیم آمریکا نیز تهیه شده و در حال طی مراحل نهایی است و به محض نهایی شدن، تحویل دادگاه خواهد شد.

وی اظهار داشت: آمران و عاملان اصلی از جمله ترامپ و پمپئو خودشان اعتراف به این جنایت کرده‌اند، اما غیر از این افراد، عاملان دیگری از این ترور از برخی کشور‌های دیگر نیز شناسایی شده‌اند.

رئیس شورای سیاستگذاری دبیرخانه بین المللی صلح و مقاومت تاکید کرد: کشور‌های مختلفی در فراهم کردن عملیات ترور شهید سلیمانی دخیل بوده اند و مردم از ما توقع دارند که این موارد نیز پیگیری شود و حتما پیگیری می‌شود.

اخبار مرتبط

داغ حاج قاسم هیچ‌گاه کهنه نمی‌شود

با ترس از دشمنان زندگی خواهی کرد

تداوم راه حاج قاسم با تبعیت از ولایت میسر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha