‌یادواره شهدای ۱۰ دی ورامین برگزار شد

‌یادواره شهدای ۱۰ دی ورامین برگزار شد

به گزارش سراج24 قبل از ظهر چهارشنبه و هم زمان با سالروز شهادت شهدای ۱۰ ورامین در سال ۱۳۵۷ مراسم بزرگداشت این شهدا در مدرسه شهدای ۱۰ دی ورامین با حضور خانواده‌های معظم شهدا، ریاست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، مدیریت آموزش و پرورش و ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین برگزار شد.

امیر محمدی رئیس آموزش و پرورش ورامین در این مراسم با تسلیت ایام فاطمیه گفت: همه ساله مراسم تجلیل از شهدا و خانواده‌های شهدای ده دی را به صورت ویژه داشتیم اما امسال با توجه به شرایط کرونایی نتوانستیم در شأن و منزلت این عزیزان مراسم گسترده‌تری را برگزار کنیم.

وی به شخصیت شهدای ۱۰ دی ورامین اشاره کرد و افزود: شهدای ۱۰ دی ورامین از فعالان عرصه تعلیم تربیت به حساب می‌آمدند و در دوران زندگی خود هم به خاطر مبارزات و اعتراض‌ها به طاغوت مورد تعقیب رژیم قرار داشتند تا اینکه به فیض شهادت نائل آمدت و هم اکنون مایه مباهات و افتخار همگان خصوصاً فرهنگیان عزیز می‌باشند.

محمدی تصریح کرد: نشانه‌های ولایت مداری مردم ورامین در تاریخ فراوان است و نمونه آن قیام خونین ۱۵ خرداد و ۱۰ دی، تعداد بالای زندانی در بند طاغوت و جانبازان این خطه است.

لازم به ذکر است، دیماه سال ۵۷ با افزایش اعتراضات مردمی علیه رژیم ستم‌شاهی، مردم ورامین با برپایی راهپیمایی و تجمعات اعتراضی، خشم و انزجار خود را از ظلم رژیم ستم‌شاهی ابراز کردند و به قیامی دست زدند که در آن خون سه نفر از جوانان ورامینی به نام‌های حسن کریمی، مسعود میرزایی و محمدحسین شیرازی به زمین ریخته شد.

گفتنی است، شهدای ۱۰ دی‌ماه سال ۵۷ ورامین در اوج غربت و مظلومیت جان دادند و خون مطهر این شهدا سبب سرعت بخشیدن به روند پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد و امروز نام و یاد این شهدا در اذهان زنده و جاوید مانده است

اخبار مرتبط

پایتخت عطر بهشت گرفت

آئین تشییع نمادین حضرت زهرا(س)به صورت خودرویی در ورامین برگزار شد

توزیع ۵ هزار پرس غذا در مجمع میعاد با شهیدان فارس

0 نظر

ارسال نظر

capcha